Черкаські метеорологи нагадують, що вже зараз можна сіяти

погодаБерезень продовжує дивувати своєю мінливістю: то раптовим теплом до 18°, то нічними морозами до 5°. На такі контрасти температури повітря реагує і ґрунт – від денного прогріву до +30° в найбільш теплі дні, до ранкового промерзання до 6 см в найбільш холодні. Спостерігається й дефіцит опадів, який триває з лютого і на окремих площах досягає 50%. Про це інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Така погода негативного впливу на вегетуючі сільгоспкультури не має. Навпаки, дозволяє озимині при оптимальних вологозапасах грунту, що накопичились за зиму, кущитись та формувати потужну кореневу систему, відтерміновує строки цвітіння плодових, що є досить важливим для них. Адже заморозки у квітні, які можуть звести нанівець майбутній врожай, є явище звичайне.

Не спішить прогріватися й ґрунт. На сьогодні його середня температура на глибині 10 см становить 4-6°, при 3-4° на першому тижні місяця. Ґрунт ще добре зволожений, що є критерієм для проведення сівби ранніх ярих зернових та зернобобових.

Тож, зважаючи на умови характерні цьогорічній весні – швидке підсихання грунту, слід активно використовувати погожі дні для весняних робіт на полях та присадибних ділянках.

Меторологи нагадують дачникам – за такої температури можна сіяти моркву, редис, петрушку, пастернак, цибулю-чорнушку, нут.

За попереднім прогнозом, до кінця березня переважатиме помірне тепло, вночі 2..4º, вдень 10..12º тепла. Лише в періоди 23-24.03 та 27-29.03 спостерігатимуться нетривалі похолодання, коли вночі можливі слабкі морози, а вдень повітря прогріватиметься не вище +6+8º. Рясних дощів не очікується, можливі періодичні невеликі дощі, місцями з мокрим снігом.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *