Черкаські фіскали відповідають на актуальні питання щодо подання річної звітності

ДПІГоловне управління ДФС у Черкаській області надає роз’яснення на акутальні питання, які виникають у підприємців щодо звітності.

Як правильно заповнити титульний аркуш Додатку 5 до Звіту з ЄСВ при поданні електронного звіту?
При заповненні реквізиту 6 «Тип платника та період перебування (місяць)» титульного аркушу Додатку 5 звіту з ЄСВ в електронній формі період перебування слід зазначати у форматі дата-місяць-рік. Приклад для ФОП, який працював весь 2018 рік «з 01.01.2018 по 31.12.2018». Також новоствореним у 2018 році підприємцям слід зазначати період з 1 числа незалежно від фактичної дати державної реєстрації. Приклад для ФОП, державна реєстрація якого відбулася 15.05.2018 і який працював весь 2018 рік «з 01.05.2018 по 31.12.2018». Зразки заповнення звіту можна завантажити за посиланням: goo.gl/MfqBHy

Скільки звітів за 2018 рік зобов’язаний подати новостворений з жовтня 2018 року ФОП – платник єдиного податку другої групи?
Новостворений у жовтні минулого року підприємець – платник єдиного податку другої або першої групи подає дві декларації та звіт з ЄСВ. По строку 11 лютого 2019 року він подає податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік. У декларації треба поряд з доходами від підприємницької діяльності на загальній системі оподаткування (якщо такі доходи отримувалися) зазначити інші доходи з джерел їх походження з України (наприклад, заробітну плату, подарунки/спадщину, інвестиційний прибуток, орендну плату тощо) та іноземні доходи. Також в обов’язковому порядку в декларації треба зазначити відомості про рухоме і нерухоме майно. По строку до 1 березня 2019 року підприємець – платник єдиного податку другої або першої групи подає податкову декларацію платника єдиного податку за 2018 рік, в якій відображає обсяг отриманого доходу та щомісячні авансові внески.

Також ФОП платник єдиного податку другої або першої групи (за виключенням пільговиків!) подає річний звіт з ЄСВ по строку 11 лютого 2019 року. Звіт подається за формою №Д5 згідно з додатком 5 до Порядку №435, таблиця 1 із зазначенням типу форми «початкова». У звіті обов’язково зазначаються відомості про перебування як на загальній так і на спрощеній системах оподаткування. Нагадуємо про обов’язковість заповнення графи 3 «Сума чистого доходу (прибутку), заявлена в податковій декларації / Самостійно визначена сума доходу / Частка розподіленого доходу» таблиці 1 Звіту. Про особливості заповнення звіту з ЄСВ дивіться наше відео за 23 січня: goo.gl/aJ4sCo

Також нагадаємо, що новостворені платники єдиного податку першої та другої груп зобов’язані зареєструвати та вести дві книги обліку – на загальній та спрощеній системах, застосовувати РРО в окремих випадках (посилання на відповідну пам’ятку: goo.gl/PkNPv1), зберігати первинні документи.

У разі застосування платником єдиного податку другої групи найманої праці, такий роботодавець подає крім звітності за себе звіт з ЄСВ згідно з таблицею 1 додатка 4 до Порядку №435 щомісяця до 20 числа місяця, наступного за звітним та крім того податковий розрахунок за ф.1ДФ – щокварталу протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. По строку 11 лютого роботодавець – ФОП – платник єдиного податку другої групи зобов’язаний подати розрахунок за ф.1ДФ за IV квартал 2018 року та по строку 20 лютого – Звіт з ЄСВ за січень п.р. (Додаток 4).

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *