Черкаське управління СБУ: Повідомлено про підозру в державній зраді та колабораційній діяльності трьом громадянам України

За процесуального керівництва прокурорів Черкаської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Луганської області за фактами державної зради та участі в діяльності терористичної організації.

35-річний та 38-річний підозрювані до повномасштабного вторгнення рф на територію України брали активну участь у терористичній організації «луганська народна республіка» як бойовики.

Обидва чинили збройний супротив правоохоронним органам та Збройним Силам України на непідконтрольній українській владі території.

З 24.02.2022 підозрювані у складі незаконних збройних формувань так званої лнр брали участь у боях проти українських військових.

Також повідомлено про підозру жителю Херсонщини за фактами державної зради та колабораційної діяльності. Слідством встановлено, що 36-річний місцевий житель з січня 2023 року пішов на співпрацю з ворогом та добровільно обійняв посаду директора незаконного правоохоронного органу «Государственное автономное учреждение Херсонской области «Голопристанское лесоохотничье хозяйство».

Крім того, у вересні 2023 року підозрюваний був обраний депутатом до незаконного органу влади «совета депутатов голопристанского муниципального округа Херсонской области» та очолив «постоянную комиссию по промышлености, градостроительству, развитию инфраструктуры и поддержке предпринимательства».

Наразі усіх підозрюваних оголошено в розшук.

Спеціальне досудове розслідування в указаних кримінальних провадженнях здійснюють слідчі УСБУ в Черкаській області. У разі доведення вини до підозрюваних може бути застосоване покарання – довічне позбавлення волі, повідомили в обласному управлінні СБУ.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.