Черкаська прокуратура просить повідомляти про факти продажу гуманітарної допомоги

прокуратура іконкаНабув чинності Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за незаконне використання гуманітарної допомоги».

До України надходить безліч гуманітарної допомоги. У той же час виявляються численні випадки використання товарів гуманітарної допомоги не за призначенням та з метою отримання прибутку, у зв’язку з чим Кримінальний кодекс України доповнено новою статтею 201-2. Вказана стаття передбачає кримінальну відповідальність за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

Кримінально караними є продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном з метою отримання прибутку, вчинені у значному розмірі.

В умовах воєнного стану за це передбачено позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Органи прокуратури Черкаської області спрямовують спільні зусилля органів правопорядку регіону на викриття кримінальних правопорушень вказаної категорії. У разі встановлення таких фактів буде забезпечено їх ефективне розслідування та притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності.

Також, прокуратура звертається до всіх мешканців Черкащини, волонтерів, органів державної влади, місцевого самоврядування Черкаської області з проханням, якщо Вам стали відомі факти нецільового використання гуманітарної допомоги просимо невідкладно повідомляти про це правоохоронні органи, у тому числі органи прокуратури області.

Повідомлення надсилайте у письмовому вигляді на адресу Черкаської обласної прокуратури: м. Черкаси, бул. Шевченка, 286, 18001, а також на електронну поштову скриньку для прийому звернень zvern@chk.gp.gov.ua.

Також, в обласній прокуратурі діє телефон «гарячої лінії» (0472) 31-34-10, у робочі дні з 08.00 до 17.00 години.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *