Черкаська прокуратура домоглася у Верховному Суді повернення з незаконної оренди понад 60 га земель

судВерховним Судом поставлено крапку у понад трирічному земельному спорі, де органами прокуратури оспорено передачу в оренду більш як 60 гектарів сільськогосподарських земель на Катеринопільщині.

Спірні землі отримано громадянкою в оренду для ведення фермерського господарства поза будь-якими конкурсними процедурами. Крім того, на час отримання земельних ділянок відповідачка вже була засновником існуючого фермерського господарства, для створення якого отримала понад 20 гектарів земель.

Подальше розширення фермером земельного банку було можливим лише на конкурсних засадах, чого у спірних правовідносинах дотримано не було.

Оскільки це порушує не лише вимоги закону, а й права держави на законне розпорядження її землями, прокурор звернувся до суду визнати недійсними відповідні правочини та припинити незаконно набуте речове право на земельну ділянку.

Верховним Судом за результатами розгляду касаційної скарги обласної прокуратури скасовано рішення судів першої та апеляційної інстанцій – позовні вимоги задоволено повністю.

Судове рішення у цивільній справі є остаточним, тож у недобросовісного фермера заберуть із незаконної оренди 60 га землі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.