Черкащанам нагадують, як не потрапити на гачок шахраїв

Правоохоронці попереджають жителів Черкащини про шахрайство, яке зараз є одним з найбільш поширених злочинів. Шахраї намагаються виманити гроші або особисту інформацію маніпулюванням й обманом.

Найчастіше, шахраї зловживають довірою у соціальних мережах. Також відправляють фішингові листи, підозрілі повідомлення, що містять посилання. Телефонують та пропонують фінансові послуги, або просять назвати особисту інформацію щодо карткових рахунків.

Завжди перевіряйте достовірність будь-яких запитів, які ви отримуєте, особливо якщо вони стосуються грошових операцій або особистих даних.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це поліцію. Щоб розпізнати шахрайство і не стати його жертвою, слід запам’ятати:

▶️співробітники банку ніколи не вимагають назвати останні три цифри на зворотному боці картки (CVV-код), пароль від карти, термін дії, одноразовий пароль, код операції, який приходить на телефон;

▶️якщо вас просять перевести куди-небудь гроші для того, щоб активувати або розблокувати картку, не піддавайтеся на такі вмовляння. Співробітники фінустанови не можуть вимагати переказу грошей, а такі прохання явно вказують на шахрайство;

▶️дзвінок або СМС надходить з незнайомого номера, якого точно немає на офіційному сайті фінансової установи. Номер також можна знайти на зворотному боці карти.

▶️зберігайте всі документи, надані продавцем (фіскальні чеки, гарантійні талони, транспортні накладні), а також електронне листування;

▶️читайте відгуки про товар і продавця. Насторожити має наявність виключно позитивних відгуків, написаних ніби за шаблоном з невеликим проміжком часу.

Пам’ятайте, що ваша особиста інформація і фінансові ресурси є дуже важливими, і ви маєте їх захищати.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.