Черкащину «розжарюватиме» і надалі

спекаСпека влітку на Черкащині – явище звичайне і буває вона у нас починаючи з травня. З 10 червня денні максимуми температури повітря становлять +31..+32º, вночі +18..+20º, температурний фон вище норми на 6-7º, при цьому сонце світить по 15 годин, ніч виявляється короткою та дуже теплою.

За інформацією Черкаського обласного гідрометцентру, така погода обумовлена загальною циркуляцією атмосфери, яка на початку літа ще не заспокоїлася. В помірних широтах центральної Європи панує сонячний та сухий антициклон. Атлантичні циклони, які рухаються на схід, оминають його по більш північних широтах, над Чорним морем «зависла» циклонічна депресія. 

Чому зараз нам так важко сприймати спеку? По-перше: лише перша половина літа і наш організм не встиг адаптуватися до таких високих температур, що є більш приємливим у липні-серпні. В умовах міста людина знаходиться в оточенні нагрітих асфальту і будівель, тому теплове навантаження у місті – більше, ніж у сільській місцевості. Крім того, додається негативний вплив забрудненого повітря міста. 

Роклад  погоди надалі. У нас попереду святкові вихідні, і атмосфера «підкидатиме дрова» у червневу піч – максимальні температури повітря очікуються +30..+33º, вночі +20..+22º. Істотних опадів не чекаємо.

На початку нового тижня температура спаде не кілька градусів, вдень +27..+29º, вночі +14..+19º, та переважно сухо.

Тож, жителям Черкащини радять насолоджуватися вихідними.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *