Черкащина серед лідерів із упровадження телемедицини в Україні

252019410_3107804772781815_8413218739989118463_nОбласний центр телемедицини оновили на Черкащині. Тепер він повноцінно функціонує з використанням спеціальної телемедичної платформи, інформує пресслужба Черкаської ОДА.

Область стала однією з перших в Україні, де впроваджують принципово нову медичну технологію. Телемедицина для пересічного жителя області – це коли не треба їхати до обласного центру на консультацію вузькопрофільного лікаря.

Тепер, приміром, жителям села не обов’язково їхати до обласного центру, щоб зустрітися із лікарем. Можна прийти до свого сімейного лікаря в місцеву амбулаторію. Він має спеціальну телемедичну валізу з потрібним обладнанням, онлайн контактує з кардіологом із обласного центру, робить необхідне обстеження й відразу передає результати для консультації. За потреби можна організовувати телеконсиліум лікарів.

За словами Олександра Скічка, завдяки впровадженню телемедицини вдається вирішити відразу кілька питань.

По-перше, в області, як і по всій країні, є дефіцит лікарів, а так ми надаємо можливість пацієнтам усе одно безкоштовно отримувати якісну допомогу незалежно від того, де вони проживають: у місті чи селі. Крім того, це сприяє зменшенню кількості соціальних контактів, що дуже важливо в умовах пандемії COVID-19.

Обласний центр телемедицини працює при Черкаській обласній лікарні. Доступ до телемедичної мережі на території області на сьогодні вже отримали 133 лікарі у 34 медичних закладах, з яких 64 лікарі – у 23 закладах первинної медичної допомоги. Процес приєднання триває.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *