Черкащани готові виробляти «продукт вічності»

5_12_0До Дня пасічника Черкаська обласна служба зайнятості склала професійний портрет справжнього пасічника. Ця професія зародилася задовго до нашої ери й поступово еволюціонувала від простого полювання за медом та воском до сучасного рамкового бджільництва. Вона не менш складна і відповідальна, ніж інші професії, перш за все це нелегка висококваліфікована праця. У роботі з бджолами пасічник до тонкощів вивчає біологію бджолиної родини, бджолярський інвентар та будівлі, медоносні ресурси з основами агрономії, утримання бджіл з основами селекції, технологію отримання та переробки продуктів бджільництва, столярну справу тощо.

Робота пасічника має багато особливостей. Щоб розводити бджіл, потрібно навчитися поводитися з ними, бути в курсі сучасних технологій бджільництва, уміти вираховувати закономірності між кількістю бджіл на пасіці та квітів у полі, між порою року і середньою сезонною температурою.

Стати пасічником може кожний охочий. В Україні є навчальні заклади, які готують таких спеціалістів, зокрема на Полтавщині, Вінничинні тощо. Та частіше здобувають цю професію спадково від батька та діда.

Спочатку поточного року від роботодавців Черкащини надійшло 24 вакансії пасічників, які за сприяння обласної служби зайнятості всі укомплектовані. Середня тривалість укомплектування поданих вакансій становила два календарні дні.

Що стосується громадян, які шукали роботу за цією професією, то таких за цей період було 37 осіб. На сьогоднішній день на обліку служби зайнятості перебуває 9 безробітних.

Рівень заробітної плати серед заявлених вакансій в середньому становить 5-6 тис. грн., інформує відділ інформаційної роботи обласний центр зайнятості.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *