Черкащанам роз’яснюють, як нараховується єдиний внесок найманим працівникам

Головне управління ДПС у Черкаській області на запитання платників щодо нарахування найманим працівникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, які після виходу з відпустки відпрацювали неповний календарний місяць та отримали заробітну плату у розмірі менше мінімальної наводить питання-відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 201).

Відповідно до ст. 2 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» із змінами та доповненнями громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

Статтею 4 Закону №504 передбачено такі види відпусток: щорічні, додаткова відпустка у зв’язку з навчанням, творча відпустка, соціальні відпустки (у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв’язку з усиновленням дитини, додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину з інвалідністю з

Відповідно до частинип’ятої ст. 8 Закону Українивід 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язковедержавнесоціальнестрахування» із змінами та доповненнями єдиний внесок для платників, зазначених у ст. 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 відс. до визначеної ст. 7 Закону № 2464 базинарахуванняєдиного внеску. У разі, якщо база нарахуванняєдиного внеску не перевищуєрозмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць, за якийотриманодохід, сума єдиного внескурозраховується як добутокрозмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць, за якийотриманодохід, та ставки єдиного внеску.

Згідно з п. 9 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 іззмінамиідоповненнями умовою застосування зазначеної норми є перебування найманого працівника у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця, які передбачені правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності згідно з законодавством.

Суми оплати відпустки відносяться до того місяця, за який вони нараховані. Якщо після виходу з відпусткизагальна сума нарахованоїзаробітної плати та оплати частинивідпустки, яка припадає на поточний місяць, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за якийнараховуєтьсязаробітна плата (дохід), сума єдиного внеску за цеймісяцьрозраховується як добутокрозмірумінімальноїзаробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску.

Отже, найманим працівникам за основним місцем роботи, які після виходу з будь-якої відпустки, визначеної ст. 4 Закону №504, крім відпустки без збереження заробітної плати відповідно до п. 18 частини першої ст. 25 Закону № 504, відпрацювали неповний місяць, в якому загальна сума нарахованого доходу за місяць не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, та ставки єдиного внеску у розмірі 22%.

Посилання «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс».: http://zir.tax.gov.ua/main/actual/

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *