Черкащанам роз’яснюють, за яких умов пільг на нерухоме майно не дадуть

У_разi_використання_нерухомостiПодатківці пояснюють черкащанам, коли пільга з податку на нерухоме майно не застосовується. Податківці нагадують, при обчисленні податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з декількох об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичної особи, до об’єкта оподаткування, що використовується з метою одержання доходів, пільги, передбачені не застосовуються.

База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, відмінне від земельної ділянки, зменшується:
для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;
для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;
для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

Також, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

Водночас, пільги з податку, передбачені пп. 266.4.1 та 266.4.2 ПКУ, для фізичних осіб не застосовуються до об’єкта/об’єктів оподаткування, які здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності.

Порядок обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначений пп. 266.7.1 ПКУ.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.