Черкащанам радять, як уберегтися від шахрайських схем в Інтернет-мережі

шахраїЯк і в усьому світі, в Україні все більшу популярність набирає тренд розумного споживання. Люди прагнуть купувати необхідне дешевше й не накопичувати вдома непотрібні речі.

Різноманітні онлайн-майданчики, сервіси оголошень, мобільні платформи, маркетплейси дозволяють слідувати цьому тренду, де б ви не знаходилися – потрібен лише доступ до Інтернету з комп’ютера чи мобільного пристрою. Такі платформи користуються популярністю серед українських Інтернет-користувачів. Користуються вони популярністю і серед шахраїв.

Тож, при здійсненні купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет необхідно бути максимально обачними. В жодному разі нікому не повідомляйте інформацію про картковий рахунок – персональні дані, паролі доступу до рахунків, ПІН-код, термін дії платіжної картки, кредитні ліміти, тощо.

При купівлі товару з’ясовуйте інформацію про продавця, інтернет-магазин, шукайте відгуки інших клієнтів, уважно перевіряйте банківські реквізити. Намагайтесь уникати передоплати при купівлі речей. Здійснюйте оплату по факту отримання товару, після його огляду та перевірки у відділенні пошти, або при особистій зустрічі. Для оплати товарів через мережу Інтернет використовуйте платіжні картки з граничним лімітом.

Під час продажу, коли очікуєте надходження коштів, особисто перевіряти баланс за допомогою контакт-центру банку чи інтернет-банкінгу. Не розголошуйте конфіденційні дані банківської картки. Щоб перерахувати гроші на картку, відправнику достатньо знати лише 16-значний номер на лицьовому боці картки. Транзакція проводиться автоматично, і працівники банку в ній не задіяні.

В разі, якщо Вас ошукали, негайно звертайтеся до поліції за номером 102. Також можна подати онлайн заяву на сайті Кіберполіції, інформує сектор комунікації поліції Черкаської області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.