Бути чи не бути ринку землі

З моменту оголошення земельної реформи Україна так і не визначилася, як розпоряджатиметься одним із головних своїх багатств. Практична реалізація реформи розпочалася ще 1992 року зі старту процесу роздержавлення земель сільськогосподарського призначення та запровадження мораторію на їх купівлю-продаж. Проте до логічного завершення – відкриття ринку землі – процес досі не дійшов. За цей час українська земельна реформа встигла стати найдовшою у світовій історії.

Наміри зрушити справу з мертвої точки та розмитий план дій було закладено як у коаліційній угоді, так і в програмі дій уряду. Проте оскільки єдиного бачення того, як врегулювати питання, немає ні в уряді, ні в парламенті, з кінця минулого року реформа суттєво не просунулася.

Відкриття ринку землі покликане залучити додаткові інвестиції в економіку, спростити земельні відносини й мобілізувати оборот землі. Розбіжності стосуються термінів та умов проведення реформи. Противники негайного введення вільного ринку землі вказують на недосконалість законодавчої бази, недоробки Державного земельного кадастру та цілу низку інших технічних нюансів.

18 червня 2015 року організація Agro.ReformsUA за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства провела в м.Черкаси круглий стіл, у якому взяли участь голова районної ради Латенко В.М., його заступник Половинка М.М., Ковальська О.М., заступник голови регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, голова ради сільських голів Смілянського району, Балаклеївський сільський голова; Яриніч О.Ф. Попівський сільський голова; Ховайба В.І., Мельниківський сільський голова; Поделяка В.С., Ковалиський сільський голова.

Джерело: Офіційний сайт Смілянської РДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.