Близько мільйона сіянців підростає у розсадниках Смілянського лісгоспу

235546895_864186014208713_1644447292483961849_nБагато уваги приділяють у Смілянському лісгоспі вирощенню сіянців та догляду за ними. Починаючи з 2008 року, підприємство переорієнтувалося на європейські стандарти і успішно практикує створення лісових культур дуба звичайного сіянцями із закритою кореневою системою.

Ця технологія має значні переваги над звичним методом вирощування, адже після проростання сіянець не треба викопувати, обрізати корінь. У такий спосіб формується міцна коренева система, яка не пошкоджується при пересадці у відкритий ґрунт.

Окрім того, вирощений посадматеріал приживається практично стовідсотково, не боїться негативного впливу бур’янів, не потребує ручного догляду.

Три роки тому у лісгоспі започаткували вирощування сіянців дуба звичайного у касетах. Для цього підприємство закупило 11360 шт. касет (на 169500 посадкових місць).

Цієї весни у розсадниках Смілянського лісгоспу створили 1,84 га посівів лісових культур, серед яких – сосна звичайна, дуб звичайний, дуб північний, горіх чорний та інші породи.

На цій площі підростає близько одного мільйона сіянців, з них – дуба звичайного із закритою кореневеою системою – 182 тис. сажанців. Усе це забезпечить лісництва смілянського підприємства високоякісним та ефективним посадковим матеріалом для проведення лісокультурної кампанії наступного року, зазначають лісівники.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *