Біля села Пастирське знайшли популяцію давньої рідкісної рослини

244255604_3040233202925157_1766528642619057100_nПредставники Міндовкілля України, КЕКЦ і Кам’янський лісгосп провели експедицію в ліс біля села Пастирське Черкаського району з проектування заказника для охорони рідкісного рослини – карликового бересклета.

Карликовий бересклет- сучасник мамонта і шерстистого носорога, занесений до Червоної книги України. Це реліктова рослина така давня, що у неї вже, напевно, за словами екологів, немає сил цвісти – вона розмножується тільки вегетативно.

В Україні бересклета практично вже не залишилося. Тому справжньою сенсацією стало знаходження трьох балок в лісі біля села Пастирське Черкаського району, де у великій кількості росте карликовий бересклет. Певне, це найбільша популяція рослини в Україні, а, можливо, і в Європі, зазначають дослідники.

Наразі працівниками Кам’янського лісгоспу проводять роботи щодо відведення в натурі ділянок, де зростає карликовий бересклет. В подальшому на цих ділянках буде створено ботанічний заказник, що дасть змогу зберегти та примножити популяцію рідкісної рослини, розповіли в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.