Березнева погода пануватиме на Черкащині і наступного тижня

погодаЗима лише на календарі, а температурний фон більше відповідає березневій кліматичній нормі. А все – через рідкісну  активність Атлантики. І в найближчий час, погода не змінить свій характер.

Про це інформує Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру.

15 лютого «Стрітення», яке вважається в нашому кліматі «переломом зими», коли зима вже втрачає свої основні сили, хоча до середини березня ще може неодноразово повертатися. Цьогоріч зима так і не настала, на Черкащині утримується режим ранньої весни, коли середньодобові температури вище 0º.

Незважаючи на аномально теплу погоду, помітної вегетації на посівах не спостерігається. Важливо, що останніми днями на Черкащині пройшли продуктивні опади, які поповнили вологозапаси у ґрунті.

Втім,зЗа результатами, зимового визначення вологозапасів видно, що в метровому шарі їх значення найнижчі за останні 30 років. Тобто, у разі дефіциту опадів весною, цілком можливий початоу ранньої засухи.

Наразі, головне для аграріїв використати періоди нічних морозів для підживлення озимини по мерзлоталому грунту, адже перезимівля відбувалася в умовах УНІКАЛЬНОЇ ЗИМИ з позитивними температурами повітря, які виснажували рослини. Фішкою року залишаються надзвичайно сприятливі умови для шкідників і хвороб с/г культур, а з потеплінням і для їх розвитку та поширення.

За прогнозом, гребінь антициклону з південного-сходу утримає погожу погоду в нашому регіоні у вихідні. Істотних опадів не чекаємо. З південними вітрами продовжуватиме надходити прогріте атлантичне повітря. Температура вночі близько 0º, а вдень повітря прогріватиметься до 4-9º тепла. У неділю погодну ідилію підкреслять сонячні прояснення.

Суттєвих змін у погоді наступного тижня не прогнозується.

 

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *