Бережіть життя: смілянські рятувальники правила безпечної поведінки на водоймах взимку

изображение_viber_2021-12-20_19-58-10-724За прогнозами синоптиків відсьогодні у нашій області пануватимуть сильні морози. Температура “падатиме” до 15° морозу. За такої погоди водойми швидко вкриються кригою.

Іноді ми забуваємо, крижана водойма є не тільки найбільшою спокусою, але й влеикою небезпекою. Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини.

Смілянські рятувальники нагадують правила безпечної поведінки на водоймах взимку:

🔹 Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!
🔹 Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета.
🔹 Лід блакитного кольору – найміцніший, а білого – значно слабший.
🔹 Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см. Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см.
🔹 При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.
🔹 При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.
🔹 Під час руху по льоду слідкуйте за його поверхнею, обходьте небезпечні місця та ділянки з кущами і травою.

Особливу обережність проявляйте у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайтеся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід:
🔹 Не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;
🔹 Кличте на допомогу;
🔹 Намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
🔹 Намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
🔹 Вибравшись на лід, перекотіться і відповзіть в той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагедії. Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.