Батьків, які ухиляються від сплати аліментів, притягують до відповідальності

Законодавством України передбачений обов’язок батьків утримувати своїх дітей до досягнення ними повноліття, а у випадку навчання – до 23 років.

Прокурорами постійно вживаються заходи для притягнення до відповідальності осіб, які ухиляються від сплати аліментів на утримання дітей.

Так, за результатами розгляду судом засуджено жителя Звенигородського району до одного року обмеження волі за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дітей. Однак, враховуючи той факт, що чоловік вчинив нове кримінальне правопорушення під час іспитового строку, остаточне покарання призначено у вигляді 4 років 6 місяців позбавлення волі. Заборгованість батька перед дітьми склала близько 40 тис. грн.

Крім того, впродовж грудня 2022 року повідомлено про підозру 3 особам, які ухиляються від сплати аліментів на утримання дітей, на загальну суму понад 350 тис. грн.

Наразі стосовно них до суду скеровані обвинувальні акти.

За ухилення від сплати аліментів передбачено громадські роботи на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арешт на строк до трьох місяців, або обмеження волі на строк до двох років, інформують в обласній прокуратурі.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.