Авторська методика ефективної підготовки учнів до ЗНО

IMG_1964_resizeІснує безліч різноманітних порад та рекомендацій ефективної підготовки учнів до ЗНО. Умовно їх можна розділити на загальні та предметні.

Головна порада полягає у тому, щоб з поміж багатьох пропозицій та рекомендацій розробити індивідуальну методику, своєрідний рецепт чи то формулу для конкретного учня. Саме так працюють вчителі школи №3-колегіуму, тому ось уже кілька років поспіль ми маємо найкращі в місті результати ЗНО наших випускників з української  та англійської мови, історії України, англійської мови, географії, біології.

Складовими такої методики є наступні елементи: мотивація та наполегливість самого учня у досягненні мети та поставлених цілей, співпраця усіх зацікавлених сторін (педагогічний колектив, учні, батьки), уміння учня працювати самостійно, у парі, у групі, та у тандемі з учителем, систематична робота за індивідуально підібраною методикою та постійний  моніторинг результативності, підвищення рівня психологічної, теоретичної та практичної готовності до складання ЗНО.

Стосовно підготовки до ЗНО з історії України, то вчителі колегіуму переконані, що тут варто неухильно дотримуватись програми з її основними складовими (факти, дати, постаті, поняття). Необхідно практично напрацювати уміння розв’язувати тести чотирьох форм. Значну увагу варто звернути на завдання із встановлення правильної послідовності, тому що вони, як правило, є найскладнішими для учнів.

Певну специфіку має робота з візуальними джерелами (портрети діячів, історико-культурні пам’ятки, плакати, діаграми, таблиці, карти) та історичними документами різного змісту. Важливою є також екскурсійно-краєзнавча діяльність (на фото). Необхідною є кропітка робота з історичною картою, тому що без розуміння того, як відбувалися історичні процеси у просторі, неможливо якісно здати будь-який іспит з історії.

Важливою складовою ефективної підготовки до складання ЗНО є також, правильний підбір посібників, підручників, використання матеріалів різноманітних спеціалізованих сайтів та онлайн-ресурсів.

Сергій Мачуський,

учитель історії школи №3-колегіуму

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.