Апеляційний суд переглянув справу щодо вбивства у Смілі та ув’язнив зловмисника на 8 років

Апеляційним судом Черкаської області 05.04.2017 за апеляційною скаргою прокурора переглянуто вирок Смілянського міськрайонного суду від 12.03.2015, яким підсудного визнано винуватим та засуджено за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження), ч. 1 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України до 7 років позбавлення волі, інформує прес-служба прокуратури Черкаської області.

Слідством встановлено, що обвинувачений 30.04.2014, перебуваючи у Смілі в квартирі  потерпілого, під час раптово виниклої сварки, маючи умисел на позбавлення життя останнього, наніс йому один удар ножем в область грудей,  внаслідок чого ушкодив серце та через кровотечу потерпілий помер на місці скоєння злочину.
Органом досудового розслідування дії зловмисника кваліфіковано за ч. 1 ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, проте судом першої інстанції дії обвинуваченого перекваліфіковано на ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.
Не погоджуючись з судовим рішенням, вирок суду першої інстанції оскаржено прокурором в апеляційному порядку.
У ході апеляційного розгляду встановлено, що орган досудового розслідування правильно кваліфікував дії, як умисне вбивство, оскільки обвинувачений передбачав та бажав смерті потерпілого, про що свідчать знаряддя злочину – ніж, сила й спрямованість удару в життєво важливий орган – серце та холоднокровна й цілеспрямована поведінка після вбивства щодо викрадення з одягу потерпілого значної суми валюти, залишення останнього без будь-якої допомоги, невжиття заходів для виклику швидкої медичної допомоги, а також те, що обвинувачений відразу ж після вчинення тяжкого злочину поїхав відпочивати, замкнувши ззовні двері квартири, де залишився поранений потерпілий.
Завдяки активній позиції прокурорів під час апеляційного розгляду апеляційним судом ухвалено новий обвинувальний вирок, яким вирок суду першої інстанції в частині кваліфікації дій підсудного. За вироком суду обвинуваченого визнано винним і засуджено за ч. 1 ст. 115, ч. 1 ст. 185 КК України до 8 років  позбавлення волі.
 
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *