Андрій Шовкун: «Я людина справи, мало говорю, а багато роблю, тому намагаюся робити так, щоб люди побачили наочно зміни, які відбуваються»

shovk1Нещодавно відбулася прес-конференція першого заступника міського голови Андрія Шовкуна з журналістами місцевих ЗМІ.
– Андрію Григоровичу, Ви вже ознайомилися зі станом справ у місті і як оцінюєте його на сьогодні?

– На сьогодні стан справ у місті незадовільний. Місто залишилося без керівництва старого, і всі справи було розпочато, але не завершено. Це і питання з медициною, і з освітою. На сьогодні моє перше завдання – навести лад в забезпеченні міста грошима, тому що бюджет міста спустошений і в забезпеченні фінансами медицини і освіти, дефіцит медицини становить 23 мільйони, освіти – близько 10 мільйонів гривень. Тому в першу чергу стоїть завдання домовитись із керівництвом держави про додаткове фінансування медицини і освіти на перехідний період.
Друге завдання, яке стоїть переді мною – наведення ладу в місті, бо, як ви знаєте, сміття прибирається дуже погано, послуги ЖЕКу не надаються майже зовсім, тому керівництво міста прийняло рішення замінити на посаді Сергія Цьомру.
Найнеобхіднішим є забезпечення надходження в міський бюджет від податків, тому що сьогодні багато хто користується комунальним майном без належної оплати, бо деякі земельні ділянки не відведені, не оформлені належним чином, не укладено договори, що є підставою для несплати податків. Тому зараз проводимо інвентаризацію в місті безгосподарних будівель, самозайнятих земельних ділянок, щоб почати збирати податки. Зробили перший крок – отримали реєстр всіх безгосподарних будівель і плануємо розмістити цей перелік в газетах, інтернеті, щоб потенційний інвестор побачив, які є об’єкти, і зміг розмістити своє виробництво.
Є багато нарікань, що виконком працює непрозоро, із затримками. Я був на народному вічі, казав, що моє завдання – зробити роботу влади прозорою. Для цього буде запроваджена «гаряча лінія», на яку можуть звертатися всі жителі Сміли зі скаргами на чиновників, які відмовили або несвоєчасно надали відповідь чи вимагали хабар. Ця телефонна лінія буде працювати в робочі дні з 8 до 17 години. По кожному зверненню буду особисто розбиратися, це дасть змогу більш оперативно реагувати на роботу з місцевими жителями.
Ми плануємо створити і реорганізувати такий орган, як громадська рада, який має законний статус. Сюди можуть увійти сміляни як фахівці, так і небайдужі громадяни, які зможуть брати активну участь в житті громади. Вони можуть щодня приходити, і якщо це фахівець в економіці – зможемо планувати разом, які є надходження, які є способи поповнення бюджету. Якщо фахівці в земельній галузі – ми можемо надати доступ до земельної документації, щоб побачити, чи прозоро надаються ділянки, нараховується земельний податок тощо.
Я не маю мети щось замовчувати чи приховувати, тому якщо хтось є фахівцем в якійсь галузі – ласкаво просимо, будемо разом співпрацювати з кожним смілянином.

– У нас же діяла громадська рада?

– Але в неї була одна вада – члени громадської ради мали призначатися не частіше як раз на 3 роки, це негативно впливало на її роботу. Ми вносимо зміни в статут, які дозволятимуть при кожному засіданні включати нових членів чи виключати тих, хто перестав цікавитись життям міста. Тому щомісяця ми можемо оновлювати склад ради.
Ми працюємо у відкритому режимі, коли не проходять засідання, наради, то відкриті для смілян. Надалі зможемо встановити час і більш якісно реагувати на всі звернення.

– Чи плануєте виїзні прийоми?

– Так, плануємо виїзні прийоми, які будуть щотижня, в кожному кварталі і кварткомі зустрічатимемося з жителями, щоб почути всі питання і розібратися з проблемами, з якими можна розібратися в існуючій фінансовій ситуації.
За минулий тиждень ми встановили 400 лампочок, 8 доріг відгрейдерували, підготували фонтан – відновили насосне обладнання, труби. Плануємо ремонт у міському парку, залучити тих, хто надає розважальні послуги. У планах – зробити ще один парк у місті, будемо активно залучати і громадськість, щоб привести його до ладу.
На сьогодні наше завдання – робити, а не балакати. Я людина справи, мало говорю, а багато роблю. Тому намагаюся робити так, щоб люди побачили наочно ті зміни, які відбуваються, при цьому можливо якихось працівників, хто несумлінно ставиться до роботи, доведеться карати чи звільняти, але це необхідно.

– Чи вплинула на наповнення міського бюджету зміна системи надходжень?

– У нас забрали ПДФО і дали віртуальний акциз, і тому зараз практично нічого не надходить. Тому є активна співпраця з податковою, незважаючи на мораторій, але ми будемо ініціювати комісії і розробляти заходи, щоб акцизний податок сплачувався вчасно і в повному обсязі. Це є питання співпраці між різними органами влади, бо існують тіньові схеми, які підприємці використовують. Тому закликаю всіх підприємців, які працюють у Смілі, своєчасно і в повному обсязі сплачувати акцизний податок в бюджет, бо це впливає на стан доріг, стан будівель і так далі. Зараз у нас залишилося 180 тис.грн. від попередньої влади на ремонт доріг, це 300-400 м ремонту доріг. Тому моє завдання – зробити все, щоб були надходження до бюджету, щоб можна було робити і в тому числі ремонт доріг.
Я тісно співпрацюю з обласною владою, з народними депутатами, будемо проводити наради, щоб залучити державні кошти на капітальний ремонт доріг. Зроблю все можливе, щоб нам виділили ці кошти. Треба зрозуміти, що цей рік є перехідним і тому держава ще буде звертати увагу, що не всі податки своєчасно надходять. А на майбутнє треба розраховувати тільки на себе. Це останній рік, коли ми можемо розраховувати на підтримку держави, тому ми повинні за цей рік організувати так нашу систему доходів і видатків, щоб наших доходів вистачало на наші видатки.
Я зрозумів у житті, що є з будь-якої ситуації три виходи, тому якщо нам не допоможуть, то самі знайдемо вихід. Я думаю, що все у нас вийде.

– Чи зможемо зберегти всі освітні заклади?

– Що стосується медицини, то ми вирішували, як вийти зі становища на загальноміському обговоренні, тепер відбуваються зустрічі з фахівцями нашими та з інших міст. Таким же чином хочемо поступити з освітою – спочатку громадські обговорення, потім професійні з фахівцями нашими і з інших міст. Тому за кілька місяців ми розробимо план заходів і на кінець року у нас буде реформовано і медицину, і освіту.

Наш кор

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.