Аграріям радять продовжувати проведення польових робіт, а дачникам – потурбуватися про захист садів

заморозкиХарактерною особливістю цьогорічної весни є значний перепад температур та дефіцит опадів. Довгоочікувані дощі, що пройшли на Черкащині призупинили дефіцит опадів, що спостерігався ще з лютого, проте на окремих площах південного заходу проблема все ж зберігається. Разом з тим, за відсутності ефективних дощів надалі, на цих площах може розпочатись засуха, інформує начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

При цьому стійке наростання тепла відсутнє і завадою є періодичні похолодання. Незважаючи на те, що в останні дні потепліло, на поверхні грунту та на висоті 2 см від поверхні грунту спостерігалися заморозки 0-2°.

Проте небезпеки сільськогосподарським культурам вони не завдали, адже були короткотривалими та цілком безпечними для фазового розвитку, в якому знаходяться вегетуючі культури. Озимі витримують зниження температури до мінус 7-9. Сходів теплолюбних ще не має, тож і шкода відсутня, а квітучі абрикоси витримують до мінус 3°.

За прогнозом, на Черкащині очікується переважно сонячна та суха погода. Найближчої ночі та на початку наступного тижня є загроза нічних заморозків на поверхні грунту до 0-5º та в повітрі до 0-3º. В денні години повітря прогріватиметься до 10-15º. У другій половині тижня зі зміною вітру на південний температура повітря підвищиться на кілька градусів та без заморозків. Лише в останні дні тижня можливий несуттєвий дощ. 

За такої погоди, аграріям слід продовжити проведення весняно-польових робіт, а дачникам варто потурбуватися про захист садів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *