Аграріям Черкащини радять не зволікати із посівною

озиминаБерезень розпочався аномальним теплом. Середня температура повітря за першу декаду березня, виявилася рекордно високою і більш відповідала середнім багаторічним значенням другої декади квітня.

Як наслідок, із випередженням календаря практично на місяць, грунт достиг стиглості в перші дні березня, що дозволило виїхати техніці на поля та закривати вологу у грунті, інформує Віталій Постригань, начальник Черкаського обласного гідрометцентру.

Середня температура грунту вже більше тижня становить 7-8 ° і дозволяє проводити свібу ранніз ярих зернових та зернобобових культур (ячменю, пшениці, вівса, гороху) та з городніх – селера, морква, редис, петрушка, пастернак, цибуля-чорнушка, які вважаються стійкими до заморозків і витримують до 8° морозу.

Такі значення вологозапасів у метровому шарі грунту становлять 66-72% від значень найменшої польової вологоємності і по всій території області є одними із найнижчих за останні 10 років.

Тобто, в разі збереження дефіциту опадів надалі, є ризик весняної засухи. Не радує аграріїв області і стан озимини на початок весни.

За експертною оцінкою агрометеорологів області, аграріям слід заздалегідь звернути увагу на планування пересіву ярими зерновими культурами з якомога можливим дотриманням структури посівних площ.

За попередніми оцінками, березень надалі вестиме себе як типовий перехідний місяць. А це значить, спостерігатимуться затоки холоду та посилений вітер з невеликими дощами в окремі дні.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.