Адреса фізично не змінилася, а змінилася лише назва вулиці

перейменувДо редакції звернувся мешканець Сміли з проханням отримати пояснення від компетентних органів на такі питання: 1. Як буде проводитись перереєстрація назви нових вулиць в паспортах і про- писка в будинкових книгах? 2. Чи обов’язкова заміна тех. документації?

На звернення дописувача відповідає Людмила ПРОНЕНКО, начальник Центру надання адміністративних послуг:

– На даний час дійсні і колишня адреса, і нова. На разі немає нагальної потреби усім змінювати місце реєстрації. Це обов’язково лише у випадку, коли потрібно виготовити якусь технічну документацію, вчинити певні дії із нерухомим майном, тобто коли необхідно змінити свою адресу у всіх документах. Якщо ж ніяких дій з документами не здійснюється, то й змін в адресі робити не потрібно, адже в реєстрі зараз є стара адреса і нова. При бажанні це можна зробити в будь-який час.

Головний архітектор Михайло Клименко зазначає, що заміна технічної документації, приміром на земельну ділянку, зараз також не обов’язкова і поки що немає конкретної дати, до якої треба в обов’язковому порядку перереєструвати технічну документацію.

Як пояснила начальник ЦНАПу, державні установи здійснюють перереєстрацію у зв’язку з перейменуванням безоплатно, але якщо йде мова про дії з нерухомістю, то за подібні операції треба платити. У паспорті ставиться відповідний штамп, незалежно від того, коли перейменована вулиця. При цьому вказується дата, коли була здійснена прописка за цією адресою.

– Ми не можемо поставити штамп і вказати, приміром, що громадянин прописаний сьогоднішнім числом. Якщо громадянин був прописаний в 60-му чи 70-му році, то штамп новий ставиться, пишеться нова адреса, але дата залишається така ж, як була до цього. Бо ж адреса фізично не змінилася, а змінилася лише назва вулиці. Громадян, які звертаються щодо перереєстрації у зв’язку з перейменуванням вулиць, багато, але питань досі ніяких не виникало. Стосовно прописки в будинкових книгах, то ми нових записів туди не вносимо. На останній сторінці будинкової книги стоїть штамп бюро технічної інвентаризації, де зазначена адреса. Для зміни адреси в будинковій книзі громадянин може звернутись в бюро технічної інвентаризації, але нагальної потреби в цьому немає.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *