4 замість 20: Роман Боднар про укрупнення районів в області

DSC_0134-1Укрупнення районів, налагоджені роботи новоутворених райдержадміністрацій, перехід більшості повноважень на рівень ОТГ, розпорядження комунальним майном у перехідний період – ці та інші завдання наразі гостро стоять на даному етапі впровадження адміністративної реформи.

За постановою Верховної Ради України, на Черкащині замість 20-ти будуть утворені чотири райони: Черкаський, Уманський, Звенигородський, Золотоніський. До кінця року повинні провести ліквідацію та утворення нових райдержадміністрацій.

Про це розповів на пресконференції очільник області Роман Боднар, передає пресслужба Черкаської ОДА.

Зокрема, він зазначив, що зараз на державному рівні очікуємо на нормативні документи, які б врегульовували ці питання: 

  • закону   щодо впорядкування діяльності органів державної влади та ОМС у зв’язку з утворенням та ліквідацією районів;
  • рішення КМУ щодо утворення/ ліквідації РДА у зв’язку із утворенням /ліквідацією районів; 
  • рішення КМУ щодо граничної чисельності та оплати праці працівників МДА на 2021 р.

– Більшість повноважень перейдуть до ОТГ, – зауважив Роман Боднар. – Тому до кінця року новостворені ОТГ мають забезпечити організацію надання адміністративних послуг своїм мешканцям. Адже мета децентралізації – наближення послуг у громади. Загалом наступні роки будуть для ОТГ динамічними в напрямку їх розвитку.

 Територіальні громади будуть на прямих міжбюджетних відносинах з державним бюджетом. Вони отримають основний ресурс і повноваження. Серед основних надходжень:

  • ПДФО 60 %
  • місцеві податки і збори
  • рентні платежі
  • акцизний податок
  • доходи від використання комунального майна
  • плата за надання адміністративних послуг
  • трансферти (дотації, субвенції) тощо.

Роман Боднар також додав про працівників РДА в районах: 

– Зараз очікуємо рішень Кабміну щодо штатної чисельності та структури майбутніх райдержадміністрацій. Значна частина кадрів перейдуть працювати у новоутворені РДА та органи місцевого самоврядування. Новостворені спроможні громади мають потребу у досвідчених кадрах, щоб бути спроможними якісно надавати весь спектр послуг.

Окремо врегулювати необхідно питання передачі комунального майна з балансів колишніх районів на баланси нових районів та ОТГ. Воно з часом перейде на базовий рівень, тобто в управління ОТГ. 

Утім процес тривалий, має чимало юридичних складнощів. Зокрема, очікуємо ухвалення в листопаді рішення КМУ щодо Порядку розмежування комунального майна району, бюджетних коштів та інших законів.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.