19 листопада – день працівників гідрометслужби України

Щорічно в Україні 19 листопада  відзначається День працівників гідрометслужби, встановлений Указом Президента України від 11 березня 2003 року. Дата святкування була вибрана не випадково.
Майже сто років тому, в 20-х роках минулого століття, в середині листопада була організована українська служба метеорологів. Гідрометслужба знана в великих містах і маленьких населених пунктах, у столиці та найвіддаленіших куточках країни, у кожній оселі. Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Адже ми стикаємося з ним щодня, коли вирішуємо чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаперельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків й взагалі як без рук. Для того, щоб синоптики склали прогноз погоди, дані для цього, в тому числі, їм надають метеостанції.

На Черкащині працює  8 метеостанцій, одна з них – в Смілянському районі. Відкрита вона в 1923 році управлінням Південно-Західної залізниці. Основними завданнями метеостанції є проведення метеорологічних, агрометеорологічних та радіаційних спостережень, а також гідрометзабезпечення та обслуговування споживачів.

Щороку станцію відвідують з екскурсіями учні та вчителі шкіл, гімназій міста та району. Колектив метеостанції радо ділиться з ними своїми знаннями і щоразу отримує за це схвальні відгуки і подяку.

І сьогодні – в день професійного свята колектив Смілянської метеостанції отримав багато привітань від організацій і мешканців Смілянщини. Працівники станції висловили вдяність за привітання та побажали мирного неба, здоров’я, добробуту в родинах і приємної погоди.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *