17 тисяч ПРЛ-тестів надійшло в обласний лабораторний центр

ae07af86-0391-4610-add4-d7161af04439_новый размерЧеркаський обласний лабораторний центр отримав черговий вантаж з тестами для ПРЛ-діагностування на COVID-19.

Загалом запаси установи поповнилися на 17 тисяч тест-систем, каже заступник очільника області Юрій Лесюк.

Отримані тести – розподілена на область гуманітарна допомога тестів китайського виробництва. Втім частина з них уже українського виробництва. Аби запустити вітчизняні ПРЛ-тести в роботу в лабораторному центрі вивчають програму з їх використання, відзначає директорка установи Людмила Кравченко.

– Тест-система працює з ДНК чи РНК людини за допомогою полімеразної ланцюгової реакції, яка для діагностики коронавірусу є найточнішою, – пояснює очільниця обласного лабораторного центру.

З початку роботи центру за методом ПРЛ-діагностування на Черкащині провели майже 6,3 тисяч тестів. Наразі ж лабораторний центр Черкащини забезпечений тест-системами у достатній кількості, відзначив заступник голови облдержадміністрації Юрій Лесюк.

– Перевагою ПЛР як методу діагностики є його висока чутливість, можливість діагностики не тільки гострих, а й латентних інфекцій, – відзначає посадовець. – За останню добу в обласному лабораторному центрі провели більше 460 тестувань. Іноді їх менше, іноді – більше, залежно від кількості проб, що надйшли для досліджень. Вони можуть бути «червоні», «зелені» чи «жовті». Насамперед відбирають ті, що помарковані червоним. Їх проводять негайно й безвідкладно.

Пресслужба Черкаської ОДА

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *