15 лютого – Міжнародний день онкохворої дитини

64337Основною метою цього дня є привернення уваги громадськості до дітей, що страждають від онкологічних захворювань. Рання діагностика і лікування дітей з онкологічною патологією – одна з актуальних проблем на сьогодні в світі. У дитячій поліклініці Сміли на обліку перебуває 10 дітей з цього приводу. У 2016 році узято на облік 1 дитину. Проблема пізньої діагностики онкологічних захворювань у дітей зумовлена пізнім зверненням батьків зі скаргами до медпрацівників. Нагадуємо, що при появі блідості шкірних покривів, збільшенні лімфатичних вузлів, живота, появі різного роду утворень, зміні форми грудної клітки, необхідно відразу звернутись до дільничного педіатра, який направить до необхідного фахівця.

Чим раніше розпочато лікування, тим ефективніший результат. Всі онкохворі діти отримують соціальну допомогу з інвалідності, щорічно контролюються в обласному онкодиспансері, при необхідності госпіталізуються і проходять стаціонарне лікування та оздоровлюються санаторно.

Так, в 2016 році оздоровилися 2 дитини: 1 – в санаторії «Джерело»(м.Трускавець), 1 – в санаторії матері і дитини ім. Чкалова (м. Одеса).

З метою ранньої діагностики раку у дітей з першого року життя рішенням колегії Департаменту охорони здоров’я області впроваджено обов’язкове УЗД черевної порожнини та серця як під час перебування в стаціонарі з приводу різних захворювань, так і при профоглядах при оформленні в дошкільні, шкільні і вищі учбові заклади.

Валентина Кулікова,

міськпедіатр

Джерело: сайт Смілянської міської ради

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *