11 січня – День заповідників і національних парків

паркДень заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це, до речі, був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».

На території Черкаській області знаходиться 1 природний заповідник та 2 національні природні парки, інформують в управлінні екології та природних ресурсів Черкаської ОДА.

Канівський природний заповідник – створений 1923 року, розташований неподалік Канева, на правому березі та заплавних островах річки Дніпра. Є науковим підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, базою практики студентів.

Заповідник об’єднує три різні за природними особливостями частини: «нагірну» – вкриті лісом яри та пагорби на правому березі Дніпра – всесвітньо відомі Канівські геологічні дислокації: два заплавні острови на Дніпрі – Круглик і Шелестів; Зміїні острови у Канівському водосховищі.

Заповідник має важливе значення для охорони типових та унікальних екосистем Середнього Придніпров’я України в межах Лісостепу. На його території перебувають під охороною численні пам’ятки історії та археології. 

Нижньосульський національний природний парк розташований на межі Черкаської та Полтавської областей, в нижній частині долини річки Сули. Загальна площа парку 18635,11 га державної власності, у тому числі 2187,3 га, які надані йому в постійне користування та 16447, 81 га, що включені до складу парку без вилучення у землекористувачів. В межах Черкаської області об’єкт природно-заповідного фонду займає 7871,0083 га.Парк розташований в межах територій Глобинського, Семенівського та Оржицького районів Полтавської області і Чорнобаївського району Черкаської області.

Парк створений з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об’єктів Середнього Придніпров’я.

Білоозерський національний природний парк – розташовується в межах Переяслав-Хмельницького району Київської області та Канівського району Черкаської області. Площа 7014,44 га, в межах Черкаської області – 3356,22 га.

Створений з метою збереження, відтворення і рекреаційного використання типових та унікальних природних комплексів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.