11-річний хлопчик помер від менінгококової інфекції

У Звенигородському районі зареєстровано летальний випадок захворювання на блискавичну форму менінгококової інфекції. Помер 11-річний хлопчик.

Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Фахівцями центру проведено епідеміологічне розслідування цього випадку та комплекс протиепідемічних заходів, встановлено коло контактних осіб, організовано їх бактеріологічне обстеження, медичне спостереження тощо. Також проведені профілактичні та протиепідемічні заходи працівниками місцевих закладів охорони здоров’я та освіти.

Довідково:
Менінгококова інфекція – це важке інфекційне захворювання, яке викликається бактеріями – менінгококами.

Джерелом інфекції може бути як безпосередньо хворий, так і носій менінгокока. Носіїв менінгокока в сотні разів більше, ніж хворих. Передається ця інфекція повітряно-крапельним шляхом (при розмові, кашлі, чханні).

Прояви менінгококової інфекції різноманітні та дуже схожі з симптомами ГРВІ. Це постійна закладеність носа, нежить, головний біль, підвищена температура. Але можуть бути і важкі форми.

Діти хворіють набагато частіше, ніж дорослі. Навіть при своєчасному лікуванні смертність від менінгіту висока.

Батьів закликають за найменших ознак ГРВІ у дитини звертайтеся до сімейного лікаря чи педіатра.

Завжди краще запобігти захворюванню, ніж його лікувати. Найкращий захист – це вакцинація від менінгокока.

Для профілактики менінгококової інфекції в Україні використовуються дві вакцини – «Менактра» та «Німенрикс». Вакцини можна придбати в аптечній мережі, проконсультувавшись зі своїм лікарем, та зробити щеплення у найближчому центрі первинної медичної допомоги або поліклініці.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.