Ярослав Березань: «Ми самі все зробимо – дайте нам нормально працювати!»

Нещодавно минуло сто днів, як новообраний секретар міської ради Ярослав Березань приступив до роботи. Тож у вівторок журналісти місцевих ЗМІ мали нагоду поспілкуватися з керівником, отримавши на всі запитання вичерпні відповіді.

– Як Ви ставитеся до виключення Галини Жемелко зі складу виконкому?
– Майже весь новий склад виконкому був сформований за моїми рекомендаціями, враховуючи життєвий досвід кандидатів. Але від Галини Жемелко конструктиву було мало, а лише одне питання – про парк. Після ефіру на «СмілаТВ», де Галина Вікторівна оперувала, м’яко кажучи, неперевіреними фактами, було зібрано розширене засідання, на якому 25 депутатів та керівники всіх управлінь міста хотіли почути пояснення і докази звинувачень. Але Галина Вікторівна замість пояснень накрила всіх нецензурною лексикою… Така поведінка і зневага до людей – неприпустимі. Деякі депутати вважають, що тільки людина почала щось «розкопувати», як її прибрали. Це не так. Є звернення до правоохоронних органів, щоб перевірити всі факти про порушення, викладені Жемелко в ефірі. І якщо вони підтвердяться, тоді будуть вжиті відповідні заходи.
– Нещодавно Ви взяли участь у круглому столі, який відбувся у Верховній Раді, з обговорення організаційно-правових засад співробітництва територіальних громад на основі проекту Закону України «Про співробітництво територіальних громад». Ваші враження?
– Позитивні зрушення розпочнуться тоді, як держказначейство розпочне нормально фінансувати. Нам не потрібні зайві закони – дайте нормально розпоряджатися тим, що заробляє громада. Саме про злочинну бездіяльність казначейства говорили всі присутні. Ми самі все зробимо – дайте нам нормально працювати!
– Чи змінилося Ваше бачення проблем як були депутатом і тепер, коли стали секретарем міської ради?
– Майже нічого не змінилося. Всі процеси були відомі й раніше, але зараз розумію їх глибше. Є вже й позитивні зрушення – 5 червня міська влада взяла під ­контроль «Комунальник», зараз працюємо над тим, щоб так само було з «Смілатеплокомуненерго». Наше завдання – взяти під контроль усі комунальні підприємства міста. Запустили 16 ліфтів із 28. Допомагає обласна влада. Єдине, що у неї прошу – пропустити платежі.
При виконкомі створено відділ капітального будівництва для того, щоб можна було фінансувати комунальні підприємства, яким потрібна підтримка.
– Чи будуть ремонтуватися дороги?
– Ремонт доріг пообіцяли якраз сьогодні проплатити. Підрядники – смілянські і «Аерошляхбуд» (Харків). Буде зроблено капітальний ремонт однієї смуги вулиці Б. Хмельницького і частково другої смуги. Проекти готові, зараз за них платимо і готові розпочати.
– Стосовно «Сміла Енергоінвест»…
– Відбулася перевірка їхньої діяльності, очікуємо на висновки облдержадміністрації. Буде позачергова сесія, на якій і будемо вирішувати, як з ними співпрацювати далі чи ні. Можливо, залишити і взяти під повний контроль, переробити договір, щоб працювали на правах оренди чи концесії, а не спільної діяльності. На жаль, в господарську діяльність втручається політика.
– Є порив технічного водогону на Піонерській, водоканал не хоче робити, бо він у них не стоїть на балансі.
– Якщо люди платять за воду водоканалу, то він і буде ліквідовувати порив.
– Чи підвищуватимуть тарифи на проїзд у автобусах?
– Тарифи будуть підвищуватися в будь-якому випадку, щоб не зупинилися перевізники, але 3,50 грн. за квиток не пройде.
– Хто зараз основний наповнювач міської скарбнички?
– Бюджет міста поповнюється з оренди землі і доходів з фізичних осіб. Сміла – це як маленька Україна. Ми нічого не будуємо, не виробляємо. На роботі тих підприємств, що є, негативно позначилася ситуація, що склалася з Росією.
– Чи є у нас переселенці зі сходу України?
– До Сміли приїхало три сім’ї: дві – військовослужбовців і одна приїхала до батьків. Ми готові тимчасово прийняти 120 сімей.
– Чи є вже відгуки на Ваше звернення про те, що хочуть бачити сміляни на головній площі міста?
– Думки різні. Є громадяни, які хочуть бачити пам’ятник «Небесній сотні», є ті, хто за пам’ятник дівчині Смілі, або Василю Симоненку, є й ті, хто за відновлення пам’ятника Леніну, багато громадян бажають залишити площу вільною від пам’ятників. Опитування триває, хочемо почути думку більшості, щоб рішення було виваженим і правильним.
– Яка у Вас заробітна плата?
– Отримую на руки 3900 гривень, це менше, ніж я заробляв до цього.
– Як родина ставиться до зміни роботи, як Ви сам?
– Тата стало менше вдома, як кажуть доньки. Як щось вдається зробити, то є і задоволення, а коли щось не виходить, то, відповідно, і настрій не дуже.
– Бажаємо не втрачати ентузіазму й наполегливості.

Людмила СКОРОХОД

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.