Метеорологи розповіли, якої погоди чекати на Смілянщині у другій декаді жовтня

погодаЗа даними метеостанції Сміла, в першій декаді жовтня спостерігалась погода зі звичайним для цієї пори середнім температурним фоном та незначними опадами. При цьому, вона була надзвичайно сонячною.

Середня температура повітря за декаду, в порівнянні з попередньою, знизилась на 2° і становила 10,3°, що в межах норми. В найтепліший день 08.10 максимальна температура повітря підвищувалась до 21°, поверхня грунту прогрівалась до 36°. Мінімальна температура повітря в найхолоднішу ніч 01.10 знижувалася до плюс 0°. В найбільш холодні ночі 1.10 та 8.10.18р.: поверхня грунту охолоджувалась до мінус 1°, мінімальна температура повітря на висоті 2 см над поверхнею грунту знижувалась до мінус 1-2°. Опади у вигляді дощу спостерігались упродовж 3 днів першої половини декади. Їх загальна кількість за декаду становила 6 мм, що відповідає 55 % декадної норми. Максимальна швидкість вітру спостерігалась за декаду 14 м/с.

Погодні умови декади були цілком сприятливі для проведення польових робіт на полях, в садах та вегетації озимих культур і багаторічних трав.  

Консультація  погодних умов на другу декаду жовтня 2018 року. За прогнозом синоптиків, у більшу частину другої декади жовтня, внаслідок впливу антициклону з північного сходу, спостерігатиметься ясна суха погода з холодними ночами ( до +1..+3º) і теплими днями (до +16..+18º). Лише наприкінці декади, під впливом улоговини циклону з південного сходу, очікується поява хмарності, ночі дещо потепліють, а дні похолодають. Суттєвих опадів не передбачається.

За такої погоди необхідно прискорити темпи завершення сівби озимих та збирання пізніх сільгоспкультур і цукрового буряку.

Радіаційний фон у Смілі становить 13 мікрорентген на годину, що у межах природного фону.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *