21 січня – Міжнародний день обіймів

obijmy121 січня – Міжнародний день обіймів — одне із найбільш незвичайних свят, яке відзначають у світі. Згідно з традицією, в цей день стиснути у дружніх обіймах можна навіть незнайомих людей. Свято з’явилося в 70-х роках XX століття в студентському середовищі західно- європейської молоді. Саме в цей день хлопці й дівчата обнімали один одного без усякого інтимного підґрунтя, інформує «Рідна країна».

На думку вчених, одне додаткове обіймання тривалістю 20 секунд допомагає людині почувати себе більш щасливою, а діти, яких обнімають щодня, розвиваються швидше своїх однолітків.

Існують й інші наукові обґрунтування корисності обіймів: дружелюбні дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують рівень гемоглобіну в крові, а також іншого гормону – окситоцину, що викликає доброзичливу прихильність до інших людей.

Обійми набагато корисніше, ніж може здатися на перший погляд. Вони сприяють нормалізації як фізичного, так і психічного стану людини.

У клінічній психології існує навіть цілий розділ, присвячений цьому питанню. Учені й психологи, провівши ряд досліджень, з’ясували:

у процесі обіймів в організмі виділяється більше ендорфінів – речовин, які знімають біль і викликають почуття ейфорії. У зв’язку з цим, обійми також стимулюють імунну систему людини;

діти, яких багато обіймали батьки, мають краще здоров’я й більш стійку психіку. Нестача обіймів може при- звести до того, що дитина виросте емоційно холодною, нездатною любити;

суспільства, де люди схильні до прояву емоцій, у тому числі й до обіймів, більш дружелюбні й терпимі.

Обійми допомагають людині відчути себе захищеним, улюбленим, необхідним, знижують тривожність.

Вони приносять психологічне й фізичне задоволення.

Уже підраховано: найбільш щедрі на цей дружній жест – європейці, а найбільш скупі – англійці й американці. У той час, як європейці торкаються один одного при зустрічі, в середньому, 100 разів за го- дину, американці – усього лише 2 або 3 рази.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *