Зважені й щасливі травмуються найменше

Як не дивно, пік травмування не пов’язаний ані зі святами, ані зі снігом, ані з морозами чи ожеледицею.

Статистика травмування, як і кожна хвиляста лінія, характеризується своїми піками, маю на увазі кількість звернень до лікарні, – пояснює завідуючий травматологічним відділенням міської лікарні Ігор Іщенко. – Інколи ця хвиля травматизму буває досить дивною. Наприклад, випало багато снігу, на дорогах слизько, а у нас у травматології – майже половина ліжок порожня. І навпаки, здається, погода гарна, а не знаєш, до кого з пацієнтів першого бігти. Самі дивувалися: чому так?

Загалом, цієї зими до травмпункту протягом доби звертається в середньому 30-35 осіб. Травми мають здебільшого амбулаторний характер, і постраждалі не потребують постійного нагляду лікаря.

За першу добу 2013 року звернулося 30 осіб, госпіталізовано восьмеро. Із нового року вже були постраждалі з переломом кісток. Деяким потрібно було робити термінові операції. Основна причина травмування – падіння на слизькій дорозі. Є травми, спровоковані надмірним вживанням алкоголю. У період новорічних свят також підвищується кількість травмованих через неправильне користування піротехнікою. У лікарню зверталися люди, у яких вибухнула в руці петарда, довелося накладати по декілька швів. Варто зазначити, що нічого трагічного або серйозного не зафіксовано, що, звичайно, радує.

Під час канікул зростає рівень дитячого травматизму, адже контроль з боку дорослих дещо послаблюється.

Переоцінення власних можливостей, недбало підібраний одяг, взуття «не по погоді», а саме високі підбори, значно підвищують ризик та висоту падіння, що впливає на ступінь тяжкості травми.

Найелементарніший приклад: навіщо носити шапку взимку? Багато людей вважають, для того, щоб вуха не замерзли. Але у досвідченого професійного травматолога є своя відповідь:

– Окрім убереження голови від низької температури та застуди, шапка виконує функцію амортизатора, який при падінні зменшує ризик отримання черепно-мозкової травми. Високі чобітки з жорсткими халявками запобігають пошкодженню ноги, це додатковий фіксатор для найбільш вразливого гомілково-ступеневого суглоба. Правильно підібране взуття значно зменшує кількість постраждалих та тяжкість отриманих травм. До травм належать і переохолодження та відмороження.

Лікар застерігає від головних помилок під час надання допомоги при переохолодженні: розтирання снігом, зігрівання алкоголем та занурення перемерзлого тіла у гарячу воду – категорично недопустимі. Кожен випадок призводить до того, що судини постраждалого ще більше звужуються, а спазми – збільшуються.

– Якби усі ми були, так би мовити, зважені та щасливі, то, мабуть, випадків травмування стало б наполовину менше, – говорить Ігор Іщенко. – Під словом «зважений» маю на увазі зважену поведінку та адекватне оцінювання навколишньої ситуації.

Таїсія Соболь

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.