Про послуги з працевлаштування для людей з інвалідністю на Черкащині

634a9192c8f650ea728d4c761e3a6edbВ одному з пунктів Європейської стратегії щодо інвалідності на 2010-2020 роки йдеться про суттєве збільшення в Євросоюзі частки осіб з інвалідністю, які задіяні на відкритому ринку праці. Згідно зі статистикою, в Євросоюзі на ринку праці задіяно в середньому 57 % людей з інвалідністю (зайняті та безробітні), а серед людей без інвалідності цей показник становить 80%. Про реалізацію ініціатив на Черкащині, викладених у Європейській стратегії, говорить директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

За інформацією відділу організаційно-інформаційної роботи та архівної справи обласного центру зайнятості, протягом січня-липня 2018 року послуги обласної служби зайнятості отримували понад 1,7 тис. безробітних осіб з інвалідністю, з них роботою забезпечено понад 400 осіб, що на 10% більше ніж за 7 місяців минулого року. Григорій Дендемарченко відзначив, що переважна частина з них працевлаштовані, як і решта безробітних, в різних напрямках економічної діяльності, зокрема, це – сільське господарство, переробна промисловість, торгівля, охорона здоров’я, державне управління тощо.

Для того, щоб не тільки реалізувати власний трудовий потенціал та ознайомитися зі специфікою роботи на підприємстві, а й зробити перший крок до  працевлаштування на постійне місце роботи, у людей з інвалідністю є можливість брати участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Протягом 7-ми місяців поточного року понад 430 особам було забезпечено тимчасову зайнятість шляхом залучення їх до громадських та інших робіт тимчасового характеру, що в 2,6 раза більше ніж торік. Для допомоги у здобутті і вдосконаленні професійних знань, умінь та навичок організовувалось професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних. Навчання здійснювалось під замовлення роботодавців або для самозайнятості людини. З початку року 137 безробітних осіб з інвалідністю проходили відповідне навчання за направленням служби зайнятості, що в 1,3 рази більше ніж в минулому році.

Станом на 1 липня 860 безробітних осіб з інвалідністю продовжують отримувати соціальні послуги в центрах зайнятості та філіях ОЦЗ. З них 45,5 % – жінки.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.