Міські служби та організації звітували про готовність виборчих дільниць

Про підготовку виборчих дільниць до проведення виборів Президента України, які відбудуться 25 травня, йшлося на засіданні у малому залі міського Будинку Рад.

Про роботу щодо підготовки до позачергових виборів звітували представники міської влади, міського району електричних мереж, лінійний відділ міліції ст. ім. Тараса Шевченка, міськвідділ управління внутрішніх справ, управління освіти, молоді та спорту, голови дільничних виборчих комісій та інших організацій. Голова окружної виборчої комісії Дмитро Жиляєв зазначив, що дільниці, яких у Смілі та районі 76 та комісії готові до виборів. Порівняно з минулими виборами склад цих комісій значно зменшився. Тоді вони нараховували 23-24 особи, нині скоротилися на третину – до 13 осіб у міських виборчих дільницях та 9 у районних, відповідно зменшено і фінансування. Звідси проблема в оперативності обслуговування виборців, явка яких цього року очікується значно більша, ніж на попередніх виборах. Так, у Смілі до виборів запрошено 53 647 осіб.

Примітно, що більшість міських дільниць розміщені у школах. Начальник управління освіти, молоді та спорту Наталія Незнанова, зазначила, що дільниці у навчальних закладах готові зустрічати своїх виборців, приміщення виділені, умови для легітимного проведення виборів забезпечені повністю.

Увагу присутні звернули і на технічне забезпечення виборчих осередків – освітлення, зв’язок, охорону. Валентин Головченко, начальник міського РЕМ, запевнив, що усі 76 дільниць міста та району електричною енергією та зв’язком забезпечені майже у повному обсязі.

Особлива відповідальність у період з 24 по 26 травня лягає на охоронців. Це питання у розрізі нинішніх подій у країні особливо гостре, коли провокаторство, перешкоджання та зрив легітимних виборів пророкують і багато політологів. Заступник начальника міськвідділу міліції Анатолій Панасенко зазначив, що на період виборів на денну на нічну охорону залучено увесь особових склад міліції. До охорони виборчих дільниць залучають і  міські громадські формування «Січ», «Варта» та «Полин».

Нещодавно, біля кількох дільниць в нічний час були помічені автівки і особи, які оглядали ці приміщення з вулиці, їх розташування, особи декілька разів обходили територію виборчої дільниці та швидко зникали. Тому учасники засідання наголосили, що всі задіяні у проведенні та організації виборів структури працюватимуть у режимі підвищеної пильності аби максимально збільшити захист приміщень, дільниць та скриньок для голосувань.

Таїсія СОБОЛЬ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.