Без минулого – майбутнього нема!

68 років без війни. Виросло не одне покоління… А що знають діти ХХІ століття про подвиг своїх прадідів і прабабусь у роки Великої Вітчизняної війни? Більшість володіє навичками роботи на комп’ютері, користується Інтернетом. Чи використовують вони його для вивчення сторінок минулого свого народу та Батьківщини? Чи відкривали сайт «Велика Вітчизняна війна»? Що значать для них вислови «подвиг народу», «твердість духу», «патріотизм»? Ці та інші питання постали перед 24 дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування, які стали учасниками навчальної екскурсії до міста-героя Києва на запрошення Черкаського земляцтва «Шевченків край» у Києві та Спілки жінок України.

Багато дітей побачили столицю України вперше. Їх вразила велич міста, його архітектура, кількість народу та транспорту на вулицях. Нас, супроводжуючих, приємно вразила поведінка дітей під час відвідування Меморіального комплексу-музею Великої Вітчизняної війни – уважно слухали вони молодого, талановитого екскурсовода Володимира, оглядали експонати музею, відповідали на його запитання, фотографували. Найголовнішим для нас, дорослих, було те, що після закінчення екскурсії діти згадали – в школі їм розповідали про грізні роки Великої Вітчизняної війни, що перед святом Перемоги проходять уроки «Мужності», уроки «Пам’яті» та наввипередки, із захопленням, говорили про те, що тепер вони будуть розповідати на таких уроках про побачене та почуте в Музеї, покажуть зроблені фотографії. А ми, вчителі, які нині працюємо в службі у справах дітей, раділи з того, що незважаючи ні на розвиток прогресу, ні на негаразди в суспільстві наші діти не втратили почуття гордості, патріотизму, співчуття, бажання знати історію своєї країни. І мріємо про те, щоб частіше знаходилися меценати, які б надавали дітям можливість відкривати нові сторінки історії та пізнавати світ не за комп’ютером, а в музеях, у виставкових залах.

Від імені дітей висловлюємо вдячність за організацію екскурсії міському голові Вадиму Решетняку та його заступникам , а також нашим землякам, які працюють у Києві – Б.Й. Пономаренку та Л.В. Холодняк.

Наталія НЕЗНАНОВА,
Ірина РЕШЕТНЯК,
працівники служби у справах дітей

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *