Про зміни в оподаткуванні ПДФО та ЄСВ

Законом «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (законопроект від 27.03.2014 р. № 4576) у частині змін у порядку оподаткування ПДФО передбачається встановити прогресивну шкалу  за ставками 15%, 17%, 20%, 25%, 30% для всіх доходів, уключаючи, зокрема, дивіденди, відсотки, роялті, інвестиційний прибуток, із введенням обов’язку для платника податків здійснити за результатами року перерахунок нарахованого (утриманого) податку. Зазначені ставки ПДФО залежатимуть від бази оподаткування звітного податкового місяця: — не більше 10 тис. грн — 15%; — більше 10 тис. грн, але не більше 17 прожиткових мінімумів — 17%; — більше 17 прожиткових мінімумів, але не більше 33 прожиткових мінімумів — 20%; — більше 33 прожиткових мінімумів, але не більше 66 прожиткових мінімумів — 25%; — більше 66 прожиткових мінімумів — 30% до суми такого перевищення.Також законом установлюється ставка ПДФО 15(17)% для доходів у вигляді пенсійних виплат, які на сьогодні не оподатковуються, із суми перевищення, якщо їх розмір перевищує 10 тис. грн.

Зміни торкнуться також Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині і пропорції розподілу ЄСВ шляхом зменшення частини внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і спрямування їх на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) та на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.

У середньому розміри ЄСВ зміняться таким чином: — на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття зменшиться на 1,0%; — на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, зменшиться на 0,2%; — на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування збільшиться на 1,1%; — на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, збільшиться на 0,1%. Звертаємо увагу, що загальний розмір ЄСВ не зміниться.

Передбачається, що зміни щодо ПДФО наберуть чинності вже з 1 липня 2014 р., а стосовно ЄСВ — з 1 травня 2014 р.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.