Легалізація заробітної плати – це забезпечення майбутнього для кожного з нас

«Важливою проблемою сучасності є легалізація трудових відносин та прозора виплата заробітної плати, адже через тіньовий ринок зайнятості держава втрачає мільйони гривень несплачених податків, а громадяни позбуваються соціального захисту», – відзначила перший заступник начальника Смілянської ОДПІ Вікторія Шевченко під час зустрічі з ЗМІ.

«На сьогодні відносини між роботодавцями та працівниками часто не відповідають нормам чинного законодавства, не секрет, що для більшості громадян виплата зарплати відбувається в «конвертах».

Насамперед, такі працівники позбавлені соціальних гарантій, тобто позбавлені права на оплату тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомоги по вагітності та пологах, виплати допомоги з безробіття у випадку втрати роботи, одержання пристойної пенсії в старості, по інвалідності і при спричиненні нещасного випадку чи професійного захворювання (на виплату пенсії чи компенсації родичам на випадок смерті) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Найманий працівник не має права на оплачувану відпустку, на компенсацію за роботу у вихідні, святкові дні. Його трудовий стаж не обліковується і не фіксується, не здійснюються необхідні відрахування – такі фактори обов’язково вплинуть на розмір пенсії в майбутньому.

Боротьба із виплатами «в конвертах» є одним із пріоритетних напрямів роботи Смілянської ОДПІ по смілянському та шполянському районах.

Так, фахівцями відділу податків і зборів з фізичних осіб постійно проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарської діяльності, організовуються індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, які виплачують зарплату нижче мінімально встановленого рівня або мають заборгованість із виплати заробітної плати та податку з доходів фізичних осіб.

Для більш ефективного результату у даному напрямку податкова інспекція тісно співпрацює з міськими та районними радами.

Так, за 4 місяці 2016 року здійснено 15 спільних засідань робочої комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій та інших соціальних виплат на яких були присутні керівники 54 підприємства, що мають заборгованість із зарплати та податку на доходи фізичних осіб, а також нараховують заробітну плату в мінімальному розмірі. У результаті здійснених заходів погашено заборгованість із заробітної плати в сумі 564,2 тисяч гривень.

Разом з тим, за 4 місяці за рахунок підприємств, які підвищили рівень заробітної плати бюджет додатково отримав податку з доходів фізичних осіб у сумі 402,55 тис. грн.

Шановні громадяни! Подбайте про достойне життя для себе і своїх близьких – вимагайте від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Потрібно чітко усвідомлювати, що згода отримувати зарплату «в конвертах» може позбавити Вас у майбутньому всіх соціальних гарантій. А легалізація заробітної плати – це, насамперед, гідні умови життя для кожного з нас», – наголосила Вікторія Григорівна.

Смілянська ОДПІ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.