Куди сплачувати податки у разі зміни місця реєстрації підприємства

Смілянська ОДПІ повідомляє платників щодо порядку сплати та подання звітності з ПДВ та ЄСВ у разі зміни місця реєстрації підприємства.

Підставою для зняття з обліку платника податків в одному контролюючому органі та взяття на облік в іншому є надходження хоча б до одного з цих органів даних, що свідчать про належну державну реєстрацію таких змін органами державної реєстрації.

Платник податків, для якого законом установлені особливості його державної реєстрації та відомості щодо якого не містяться в ЄДР, зобов’язаний у 10-денний строк від дня реєстрації зміни місцезнаходження (місця проживання), пов’язаної зі зміною адміністративного району, подати до контролюючого органу за новим місцезнаходженням заяву за формою № 1-ОПП або за формою № 5-ОПП.

Щодо сум нарахованого ЄСВ: якщо суб’єкт господарювання у звітному періоді змінює місцезнаходження чи місце реєстрації, або місце проживання, звіт із ЄСВ за цей звітний період (із першого до останнього календарного числа звітного періоду) подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік.

Тобто в разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого ЄСВ подається та сплачується ЄСВ за новим місцем взяття на облік.

Щодо ПДВ: для перереєстрації платник ПДВ подає до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) (основне місце обліку) додаткову реєстраційну заяву за формою № 1-ПДВ із позначкою «Перереєстрація».

При цьому подання декларацій із ПДВ і сплата ПДВ юридичною особою здійснюється за попереднім місцезнаходженням (неосновне місце обліку) до закінчення поточного бюджетного року, а починаючи із 1 січня наступного року — за новим місцезнаходженням (основне місце обліку). Подання декларацій із ПДВ і сплата ПДВ фізичною особою — підприємцем здійснюється за новим місцем проживання з дати взяття на облік у контролюючому органі (основне місце обліку).

Смілянська ОДПІ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.