Боротьба з продажем алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім триває

   Шановні підприємці! Просимо неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям, адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям, задумайтесь, що хтось також запропонує закурити чи випити вашій дитині і ніхто не може сказати, що після цього станеться…

Відповідно статті Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” встановлені обмеження щодо продажу алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Зокрема, забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особами, які не досягли 18 років та особам.

Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових  виробів зобов’язаний отримати   у покупця,  який   купує  пиво  (крім безалкогольного),  алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові  або  тютюнові  вироби, просить пред’явити паспорт або інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупцю надати такий документ продаж пива (крім  безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

За дані неправомірні дії передбачена адміністративна відповідальність – за продаж неповнолітнім алкоголю та тютюну до суб’єкта господарювання застосовується штраф у розмірі 6800 грн.
Окрім того, працівник, який безпосередньо продав заборонений товар підліткові, притягується до адміністративної відповідальності і також сплачує штраф від 500 до 1700 гри.

Водночас у такого підприємця анулюється ліцензія на продаж алкогольних та тютюнових виробів.

     

Смілянська ОДП

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *