Фігурантки пропонували ухилянтам “послуги” з уникнення призову на підставі підроблених документів для безперешкодного виїзду за кордон.
Вартість таких «послуг» становила від 6 до 11 тис. доларів з клієнта.
За даними справи, одну із «ухилянтських схем» організувала 43-річна медсестра приватної клініки, яка через зв’язки у Департаменті соціального захисту населення обіцяла військовозобов’язаним отримати документи про необхідність догляду за близькими родичами.
Також, фігурантка пропонувала оформлення фейкової інвалідності їх рідним. В подальшому ухилянти отримували статус доглядальників.
Іншою фігуранткою виявилась колишня секретарка лікарсько-консультативної комісії, яка вже має підозру за підроблення документів.
Рецидивістка, перебуваючи під домашнім арештом, продовжила заробляти на “ухилянтах”. Вона «торгувала» фіктивними довідками про наявність інвалідності у родичів військовозобов’язаних. Співробітники СБУ задокументували понад 20 епізодів вчинення злочину.
Завдяки сфабрикованим висновкам лікарських обстежень, потенційні призовники сподівались втекти за кордон як «супроводжуючі особи» для тяжкохворих рідних.
Правоохоронці затримали організаторок оборудок під час отримання хабарів.
Наразі затриманим повідомлено про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
– ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом).
Їм загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Залишити відповідь