У Смілі шукають професійних батьків

Патронатні сім’ї – звична практика для багатьох розвинутих країн. Тепер вони є в Україні, повідомляє сайт Смілянського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді.  Як альтернатива дитячим будинкам  і допомога біологічним батькам.

Адже до інтернатів діти потрапляють не завжди  тоді, коли батьки геть погані. Є різні ситуації та життєві колізії, з яких далеко не всі вміють вийти з гідністю і без втрат. Гірше за все, коли цією втратою стає дитина. Тому завдання патронатних сімей – не лише прихистити  дитину до того, як її всиновить або візьме під опіку інша родина, але й дати шанс біологічним батькам змінитися на краще, вирішити свої проблеми та повернути малюка у сім’ю. Якщо, звичайно, це можливо.

Переваги патронатного виховання очевидні. Дитина, після того як її вилучають у батьків – опиняється не в інтернаті, де вона здебільшого нікому не потрібна, а у сімейній обстановці, де тимчасові мама і тато професійно замінюють їй батьків. Триває цей патронат в середньому три місяці, поки не вирішиться подальша доля дитини: або її повернуть біологічним батькам, або віддадуть до іншої родини – всиновлювачів чи опікунів.

Організатори сподіваються, що сімейний патронат у нашій країні буде набирати обертів. Що професія патронатних батьків стане престижною  і гідно оплачуваною (зараз один вихователь отримує зарплату у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат).  Бо саме тут  відбувається серйозне «вирівнювання» дитячих проблем. Те, чого за визначенням не може статися у будь-якому – навіть найкрутішому  дитячому закладі. Тому що сім’я є сім’я – з усіма її атрибутами. Навіть якщо вона тимчасова. То може, доживемо до тих благословенних часів, коли в країні не залишиться сиротинців?..

Якщо Вас не залишила байдужою наша інформація – звертайтеся за додатковими роз’ясненнями. Чекаємо Вас за адресою: м. Сміла, вул.. Свердлова, 91  (готель «Сміла») каб. № 217, телефон 4-62-07.

Для довідки: Запровадження сімейного патронату в Україні було розпочато Міжнародною благодійною організацією «Партнерство «Кожній дитині» у 2009 році в рамках соціального експерименту. Тоді спільно з органами місцевого самоврядування в м. Бровари Київської області було створено першу в Україні патронатну сім’ю, метою функціонування якої було негайне забезпечення права дитини, що опинилась у складних життєвих обставинах, на сімейне виховання на час подолання кризи або її підготовки до постійного влаштування в інші сімейні форми. В 2015 році почала функціонувати патронатна родина в Черкаській області.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.