Їх здружила служба в ПДВ

За сприяння міського голови Вадима Решетняка та голови РДА Василя Бугаєнка було вперше організовано поїздку на святкування Дня повітрянодесантних військ у Кіровоград, де розташований полк спец­призначення ПДВ.

Нагадаю, що саме його воїни (запросив їх очільник нашого району) цього року брали участь в урочистостях на районному святі Дня Перемоги, яке відбулося у Березняках. «Голубі берети» продемонстрували тоді неабияку військову кмітливість під час «знешкодження терористів».

Цього разу своє дійство полк спецпризначення проводив на аеродромі, що за кілька десятків кілометрів від Кіровограда. До речі, у свій час саме там тренувались члени парашутної секції тодішнього ВО «Оризон», яку очолював ентузіаст цієї справи Віталій Ставнічий. Його вихованка Тетяна Головченко, яка нині працює в міському управлінні праці та соцзахисту населення, приміром, здійснила кілька десятків стрибків з парашутом.

Що ж особливо здивувало смілян 2 серпня нинішнього року? Насамперед сотні легкових автомобілів і десятки автобусів, які привезли гостей з багатьох регіонів України. Панувала повсюди дружня атмосфера, яку стимулювали пісні бардів і молодих талантів з обласного центру. Десантники вітали один одного зі святом, згадували армійську службу. Раз у раз, коли в небі демонстрували свою майстерність пілоти на тренувальних літаках, вибухали оплески глядачів. Неабияке враження справили на них і парашутисти, що опускалися з хмар до чітко визначених місць.

Смілянам до вподоби були також різні «операції» захоплення «терористів» (зі стрільбами та використанням техніки), які продемонстрували військові. А ще солдатська каша на свіжому повітрі.
З великим інтересом оглянула наша делегація музей полку, де зібрані рідкісні експонати, зокрема карта бойових дій в Афганістані одного з військових підрозділів. На добру згадку ми всі охоче сфотографувалися з екскурсоводом – учасником бойових дій в Афганістані. Потім керівники смілянської делегації Василь Бугаєнко, Микола Бобков та Валерій Гогоренко привітали командира полку та його підлеглих зі святом, вручили нагороди військовослужбовцям.

Повернувшись до Сміли, колишні воїни ПДВ побували в Свято-Покровському храмі, де вшанували пам’ять полеглих однополчан.
Учасники святкування дякували міській і районній владі, особисто Вадиму Решетняку і Василю Бугаєнку за змістовно організовані урочистості з нагоди Дня повітрянодесантних військ.

Андрій ГЛУЩЕНКО

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *