Сучасні інформаційні технології на службі органів Пенсійного фонду

Інформатизація нашого суспільства – це глобальний процес і Пенсійний фонд України приділяє велику увагу питанням впровадження нових методів роботи, що базуються на новітніх інформаційних технологіях.

Сучасна пенсійна система України покликана максимально забезпечувати якісний соціальний захист громадян. Це означає, що кожен працюючий повинен мати можливість перевірити, чи своєчасно і в повному обсязі роботодавець сплачує за нього внески. Адже періоди сплати цих внесків і їх розмір безпосередньо впливають на величину пенсійної виплати громадянина.

Розвиток мережі сенсорних кіосків надає широким верствам населення змогу одержувати інформацію, яка їх цікавить, особливо в місцях, де доступ до мережі Інтернет проблематичний і не має змоги скористатися послугами Веб –порталу. Послуга особливо актуальна для фізичних осіб. Вона заощаджує час, спрощує схему взаємодії тандему «людина-структура», дає роз’яснення у доступній і легкій формі, що особливо важливо для людей похилого віку.

З цією метою в управлінні Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянському районі працює інформаційний кіоск.

Інформаційний (сенсорний) кіоск – комп’ютеризований високотехнологічний апарат із встановленим спеціальним програмним забезпеченням і сенсорним екраном для спрощення у користуванні. Він надає інформацію впродовж усього робочого дня. Користування кіоском не потребує від людини спеціальної підготовки й навичок роботи з комп’ютером, тому що всі дії відбуваються завдяки дотику пальця до сенсорного екрана. Крім того, відсутність клавіатури, миші й іншого зовнішнього обладнання запобігає можливості некоректного використання, а також поломки апарата.

Призначення таких кіосків – забезпечити доступ громадян до відомостей, які зберігаються в Інформаційному центрі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України. Вони дають можливість громадянам самостійно, не звертаючись до працівників Пенсійного фонду, за лічені секунди отримати відомості зі своєї облікової картки та перевірити дані, які роботодавець надав про особу до Пенсійного фонду і які будуть використані для розрахунку його майбутньої пенсії.

Також можна отримати довідкову інформацію, наприклад, про перелік документів, які необхідно подати для призначення чи перерахунку пенсії та про графік прийому громадян керівництвом управління Пенсійного фонду України в м.Смілі та Смілянському районі.

Послугами кіоску зможуть скористатися лише застраховані особи та пенсіонери, адже щоб самостійно отримати про себе відомості, що накопичені про неї в центральному сховищі бази даних системи персоніфікованого обліку відомостей, потрібно мати свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування або пластикове пенсійне посвідчення. Запрошуємо застрахованих осіб та пенсіонерів скористатися послугами Інформаційного кіоску, який знаходиться в управлінні Пенсійного фонду України в м. Смілі та Смілянського району за адресою: вул. Ленина, 35, третий  поверх.

    Перший заступник начальника управління

А.Г. Чорний

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *