Роз’яснює пенсійний фонд

Я пенсіонерка, проживаю в Смілі. Хочу переїхати до дочки в Кіровоград. Якщо я переїду в інше місто, то як зможу отримувати пенсію?
У разі переїзду пенсіонера на постійне або тимчасове місце проживання в іншу місцевість, заяву на запит пенсійної справи за новим місцем проживання він подає в орган, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).
До заяви пенсіонер додає документи, що підтверджують проживання за адресою, зазначеною в заяві.
Орган Пенсійного фонду за новим місцем проживання протягом п’яти днів із дня одержання заяви надсилає в орган Пенсійного фонду попереднього місця проживання пенсіонера запит про надання пенсійної справи.
Особа, яка звертається щодо пенсії (незалежно від виду пенсії); має показати паспорт (або інший документ, який посвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік).
За документ, що засвідчує місце проживання особи, приймають: паспорт або довідку, уповноважених органів із місця проживання (реєстрації), зокрема органів місцевого самоврядування.

Мені 55 років. Загальний стаж роботи в мене 30 років. Чи маю я право на призначення пільгової пенсії, якщо я пропрацював 11 років за Списком №2?
Право на пенсію після досягнення 55 років мають чоловіки за наявності стажу роботи не менше 25 років, із них не менш як 12 років і 6 місяців на роботах зі шкідливими умовами праці за Списком № 2.
Пунктом «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 року передбачено, що чоловікам, які мають не менш як половину необхідного стажу роботи зі шкідливими й важкими умовами праці (не менш як шість років три місяці), пенсії на пільгових умовах призначають із зменшенням віку, передбаченого в статті 12 цього Закону (60 років), на один рік за кожні два роки шість місяців такої роботи.
Отже, за 10 років стажу роботи за Списком № 2 пенсійний вік чоловіка зменшується на чотири роки, тобто чоловік матиме право на пільгову пенсію після досягнення 56 років (за наявності 25 років стажу роботи).

Я виховала чотирьох дітей. Чи маю я право вийти на пенсію з більш раннього віку?
Згідно з Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», жінки, які народили п’ятеро або більше дітей і виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менш як 15 років страхового стажу.
Оскільки Ви народили та виховали до шестирічного віку четверо дітей, підстав для призначення Вам пенсії при досягненні 50-річного віку немає.

О. Мороз
начальник відділу
з обслуговування
та розгляду звернень
громадян управління ПФУ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *