Повноваження Пенсійного фонду України

Як  відомо, з 11 серпня 2013 року адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування належить до компетенції Міністерства доходів і зборів України. Про те які  повноваження залишилися за Пенсійним фондом України, розповів перший заступник начальник управління Пенсійного фонду України у м.Смілі та Смілянському районі Анатолій Чорний.

–   Які функції залишилися в компетенції Пенсійного фонду ?

– Фонд  керує солідарною системою  загальнообов’язкового державного соціального страхування, забезпечує  реалізацію державної політики з питань пенсійного забезпечення та здійснення  персоніфікованого обліку надходжень від сплати  єдиного внеску. Органи Фонду, як і раніше, контролюватимуть  додержання  законодавства про  загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, правильність  нарахування, обчислення, повноти й своєчасності сплати страхових внесків та інших платежів. Нашим  обов’язком залишається ведення реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового  державного соціального страхування, контроль за  достовірністю даних, поданих у цей реєстр. Адже вони є підставою для визначення розміру пенсійних виплат.

На момент передачі повноважень управлінням Пенсійного фонду України в м.Смілі та Смілянському районі досягнуто позитивних результатів у мобілізації коштів до Фонду. З початку року від страхувальників міста та району надійшло майже 190 мільйонів гривень,  що забезпечило стабільну та своєчасну виплату пенсій понад 30 тис. пенсіонерам.

 –    Чи взаємодіятимуть органи міністерства й Фонду в питаннях сплати єдиного внеску?

–  Звісно, адже наша спільна мета – забезпечити своєчасну виплату пенсій за рахунок цих надходжень. Тому між відомствами налагоджено постійний обмін  інформацією із цих питань. Зокрема, органи Міндоходів і зборів передаватимуть у реєстр застрахованих осіб відомості, які   страхувальник подав у своєму звіті про нараховані суми виплат, сплачені внески й іншу інформацію, потрібну для  визначення права на страхові виплати.

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *