Персоніфікований облік – інструмент контролю майбутньої пенсії

Більшість із нас починає дбати про власну пенсію лише на порозі старості, хоча про свої соціальні гарантії потрібно починати піклуватися ще у молодому віці.

Багаторічний досвід практичної роботи розвинутих держав в галузі пенсійного страхування переконливо свідчить, що саме визначальну роль у забезпеченні дотримання діючого законодавства по створенню мотивації до сплати внесків, налагодженню контролю за правильним призначенням пенсій та повнішим врахуванням трудового внеску кожного громадянина, відіграє система персоніфікованого обліку тих відомостей про застрахованих осіб, які згодом використовуватимуться для призначення та виплати їм пенсій.

На даний час кожна працююча особа має персональну облікову картку в системі персоніфікованого обліку, в якій за весь період трудового життя накопичуються відомості про заробіток, внески, страховий стаж з усіх місць роботи та інші відомості, необхідні для правильного призначення пенсій та  соціальних виплат. Персональна облікова картка застрахованої особи зберігається протягом усього життя цієї особи та 75 років після її смерті.

Важливо знати!!! Починаючи з 1 січня 2016 року пенсії призначатимуться лише за даними персоніфікованого обліку, тобто для нарахування пенсій, не буде враховуватись заробітна плата за періоди страхового стажу, що виникли до 1 липня 2000 року.

Слід також зауважити, що згідно діючого пенсійного законодавства визначальними складовими для розміру майбутньої пенсії працівника є розмір його заробітної плати, з якої сплачуються внески до бюджету Пенсійного фонду України, та страховий стаж.

На сьогодні наявність страхового стажу є основним критерієм при призначенні або перерахунку пенсії, отриманні інших соціальних виплат, гарантованих Конституцією України. Чинним законодавством України встановлено пряму залежність розміру пенсії від величини отриманої заробітної плати, з якої сплачені внески, і практично реалізується страховий принцип “пенсія залежно від сплачених внесків”.

Обов’язок по нарахуванню та сплаті платежів законодавчо покладено на роботодавців.

Увага!!! Для зарахування повного стажу необхідно, щоб розмір нарахованої заробітної плати був не нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати та повністю сплачені нараховані внески.

Саме тому кожному працівнику необхідно контролювати обчислення і сплату  роботодавцем обов’язкових платежів від фонду оплати праці. Завдяки персоніфікованому обліку реалізовано принцип саморегулювання відносин між роботодавцем та робітником, який сприяє посиленню контролю за інформацією, що надходить із звітів роботодавців та зрештою забезпечує високий рівень відповідальності до платіжної дисципліни страхувальників.

Отже, функціонування персоніфікованого обліку забезпечує захист прав і свобод застрахованих осіб у сфері пенсійного страхування, оскільки кожен громадянин  може особисто ознайомитись з відомостями, що відображені у його персональній обліковій картці, звернувшись до управління Пенсійного фонду України в м.Смілі та Смілянського району.

Та найголовніше – завдяки даному механізму розрахунок пенсій кожної особи ставиться у пропорційну залежність до її страхового стажу та розміру заробітної плати!

 Шановні громадяни!!! Проявляйте активну життєву позицію, піклуйтесь про майбутню пенсію.

Перший заступник начальника управління

А.Г. Чорний

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *