І тоді скажу йому…

Цікаво побачити видатну людину вживу, особливо людину неординарну, яка вирвалася із рамок свого часу. Згадую історію, що трапилася із скульптором Микешиним, який, працюючи над пам’ятником Шевченкові, настільки оживлював у своїй уяві образ поета, що навіть «бачив» його серед людей… Хочу й собі уявити Кобзаря, але чомусь замість суворого, втомленого життям і обставинами чоловіка бачу юнака. Дивно, чому на всіх пам’ятниках Шевченко вже у віці? Підходжу до високого юнака, розглядаю усміхнене обличчя, веселинки в очах і чомусь вірю всьому, про що він розказує…
Уявляю собі дорогу до його рідних сіл, Кирилівки та Моринців. Здається, що розпитуватиму все-все: і якими були хати, і де той шлях, і ті стовпи, яким він довірив підпирати небо, і дороги вестимуть нас далі й далі, бо як були вони битими та курними, такими й залишилися… Згодом поїдемо до його дуба, посидимо в тіні дерева, спробуємо його обійняти, а потім молодий поет обов’язково зауважить, що час минає так швидко, що все навколо змінилося, але це на добре, головне, щоб дух залишався тим же. І от тоді я скажу йому: «А знаєте, Тарасе Григоровичу, як зараз гарно у Каневі? Давайте гайнемо на гору…»
І ось ми по дорозі до Чернечої гори, розказую про те, що оживає Україна, шляхи широкії стеляться, обабіч розляглися степи та озера, а біля підніжжя гори реве та стогне Дніпр широкий.
Моринці, Кирилівка, могили батьків, хата дяка і нарешті гора, біля якої простягся Дніпр широкий. Відомий усім нам із дитинства маршрут. Та є дороги, по яких малими босими ногами бігав колись Тарас, є шляхи, по яких бігли втомлені поштові коні, і проїжджав ними молодий художник, намагаючись запам’ятати кожен сажень рідної землі. Не потрапили вони іще до путівників та екскурсійних листівок. Усе попереду, знайдуться дослідники, знайдуться документи і розшириться дорога до Шевченкового серця. Хоч насправді ця дорога і є Україною.

Любов БУРСА,
учениця 11-А класу
ЗОШ №10

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *