ЧИТАЮЧИ БЕЗСМЕРТНІ ТВОРИ

Без Тараса Шевченка важко уявити роботу бібліотеки. Адже його твори не лише збагатили світове літературне надбання, а й займають значну частину книжкових фондів.
У наших бібліотеках твори Великого Кобзаря збереглися у раритетних виданнях 1955 року. Є й сучасні перевидання творів. Але найбільш цінним для бібліотекарів і читачів є повне зібрання праць Тараса Григоровича у 12 томах. Коли до рук потрапляє будь-який том цієї унікальної книги, першою привертає увагу суперобкладинка з автопортретом. Причому, кожна книга із зібрання містить портрети автора у різному віці: і зовсім юного, молодого, і зрілого, в папасі та з вусами.
Безсмертний «Кобзар» надихав не одне покоління українців на подвиги, творчість, подвижництво тощо. У наших бібліотеках це одна з найпопулярніших книг серед читачів, незважаючи на те, що їх в бібліотеках аж 95 примірників. І це не лише тому, що вивчення книги передбачено шкільною програмою, а тому, що істини, прописані у творі, є значущими і пророчими для українців. Перечитуючи «Кобзар», щоразу сприймаєш його по-іншому. Це ніби прошарки земної кулі: як багато пластів не знімай, до ядра Землі все одно далеко. Вірші Шевченка ніколи не набри­днуть, не втомлять, не залишать байдужим.
Кожна бібліотека – поціновувач творчості Тараса Шевченка, постійно вшановує пам’ять поета різноманітними літературними заходами. Це книжкові виставки, поетичні хвилинки, радіосюжети, конкурси та інше. А останнім часом в книгозбірнях щодня проходять літературні читання різноманітних творів: найпопулярніших і, навпаки, тих, що мало читаються, вибраної любовної лірики, уривків з поем. У кожній міській бібліотеці оформлено постійно діючі куточки на кшталт «Слава Шевченка не вмре, не поляже». А в деяких бібліотеках є портрети Великого Кобзаря, подаровані автором – нашим земляком Федором Кучером. Крім творів самого Генія, є багато книг про нього. Особливої уваги заслуговує книга Володимира Мельниченка «Шевченківська Москва». Отже, сміляни, які прагнуть якомога більше вивчати життя та творчий шлях поета, можуть звернутися до цієї праці.
Переконана, що, читаючи твори Тараса Шевченка, жодна мисляча людина не залишиться байдужою і обов’язково духовно збагатиться.
Запрошуємо усіх смілян до міських бібліотек ознайомитись з шедевральною творчістю безсмертного класика світового значення Тараса Шевченка.

Ірина ОГУС,
директор міської ЦБС

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *